Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu izstāde "Izmēģinājumu telpa" Valmieras Kultūras centrā

Izstādē „Izmēģinājumu telpa”, kas Valmieras Kultūras centrā būs apskatāma no 11. novembra līdz 15. decembrim, piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti, kas pārstāv Grafikas nodaļas bakalaura studiju programmas pirmos kursus, kā arī maģistrantūru. Vairāki no dalībniekiem ir piedalījušies un sekmīgi startējuši konkursos un izstādēs Latvijā un ārvalstīs, bet vēl kādam tā ir pirmā iespēja ieraudzīt savu darbu izstādē. Izstādes atklāšanā 11. novembrī plkst. 14.00 būs iespēja tikties ar jaunajiem māksliniekiem.

Darbi izvēlēti, lai iespēju robežās parādītu dažādas tehnikas un stilus, kādus apgūst un izmanto Grafikas nodaļas studenti. Par izmēģinājumu telpu var nosaukt gan Grafikas nodaļas darbnīcu, kurā studenti strādā, gan visu studiju laiku Latvijas Mākslas akadēmijā kopumā, kas ļauj eksperimentēt un meklēt ceļus, kā atrast un uzrunāt savu publiku.

Tēmas, ar kādām strādā jaunie mākslinieki, ir ļoti atšķirīgas – sākot no globālām problēmām līdz dziļi subjektīvam pasaules vērojumam. Daļa no izstādē redzamajiem darbiem tapuši kā uzdevumi studiju procesa laikā, pierādot, ka arī šādā veidā var nonākt pie oriģināla un saistoša rezultāta.

Izstādes dalībnieki: Katrīna Čemme, Gints Rudzītis, Zane Zlemeša, Līva Rutmane, Roberts Rūrāns, Zane Putniņa, Baiba Kalniņa, Dārta Stafecka, Veronika Frolova, Anita Rupeika, Līva Ķīkule.

Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds ar finansējumu Valmieras Kultūras centra projektam „Atvērtā mākslas telpa”, kā arī Latvijas Mākslas akadēmija un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Darba laiks:
katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00

Valmieras Kultūras centrs
Rīgas iela 10, Valmiera

Informāciju sagatavoja Ausma Šmite,
Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas Izglītības metodiķe