Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde Londonā

Par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē no 2015. gada 20. līdz 30. janvārim Eiropas Komisijas pārstāvniecības telpās Londonā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu un pasniedzēju darbu izstāde „Graduation”. Ekspozīcijā būs pārstāvētas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas nozares, ļaujot skatītājiem iepazīties ar vairāk kā desmit LMA 2013. un 2014. gada absolventu darbiem.

Izstāde apliecina jaunās Latvijas mākslinieku paaudzes interesi par laikmetīgo mākslā. Ekspozīciju raksturo jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumi, interpretācijā. Izstādes ekspozīcija rosina apmeklētājus iepazīt laikmetīgo glezniecību tās dažādībā – no cilvēka, ainavas un urbānās vides meistarīga atainojuma līdz abstraktam krāsas ekspresijas un faktūras pielietojumam kā galvenajai izteiksmes formai.

LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs, raksturojot aktuālo izstādi, iezīmē arī turpmāko LMA dalību Latvijas prezidentūras pasākumos: "Esam gandarīti par paveikto un iespēju prezentēt Mākslas akadēmijas radošos sasniegumus Londonas centrā, Eiropas mājā netālu no Vestminsteras abatijas. Izstādē aplūkojamajos darbos mēs varam ieraudzīt laikmetīgas tendences, kas savu "radošo svaigumu" un aktualitāti nepazaudētu arī globālos mākslas tirgos un mesēs. Izstāde "Graduation" ir pirmais Latvijas prezidentūras notikums, kuram sekos vēl citi – izstādes Strasbūrā, Porto un Berlīnē.

Nozīmīgi, ka LMA Londonā gada laikā atgriežas atkārtoti – rudenī Vestminsteras bibliotēkā bija skatāma piecu mākslinieku, Mākslas akadēmijas absolventu, bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde (klikšķināt šeit). Turklāt izstāde "Graduation" varētu kļūt par ceļojošo izstādi un viesoties vēl daudzās pasaules pilsētās, reprezentējot Latvijas bagātību – mākslu un kultūru. Pateicamies Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā un citām iesaistītajām institūcijām par izcilu komandas darbu."

Latvijas Mākslas akadēmija ir vadošā mākslas augstskola Latvijā, kas piedāvā apgūt augstāko izglītību mākslā, dizainā un mākslas zinātnē bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās. Nodaļu pasniedzēji apvienoti apakšnozarēm atbilstošās katedrās, kurās norit studiju metodiskais un radošais mākslinieku un pētnieku darbs. Nodaļas un katedras vada vēlēti akadēmijas profesori - radoši aktīvi mākslinieki un mākslas zinātnieki.

Izstādē piedalās: Līva Graudiņa, Inta Stalidzāne, Baiba Apsīte, Paula Zariņa, Ilze Egle, Laura Pole, Magone Boleiko, Darja Fjodorova, Klāra Grundšteine, Kristīne Lasmane, Agnese Basova un Dārta Hapanioneka, kā arī LMA pasniedzēji – diplomdarbu vadītāji Aleksejs Naumovs, Juris Petraškēvičs, Kristaps Zariņš, Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Ekspozīcija publikai atvērta no 21. līdz 30.janvārim Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Lielbritānijā, 12 Star Gallery, Europe House, 32 Smith Square, London, SW1P 3EU.

Plašāka attēlu galerija no izstādes atklāšanas aplūkojama "12 Star Gallery" Facebook lapā (klikšķināt šeit).

Darba laiks:
Pirmdien- piektdien: 10.00–18.00
Sestdien, svētdien: slēgts
Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādi organizē Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Lielbritānijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Lielbritānijā un Latvijas Mākslas akadēmiju.