Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde un projekts “World Cities. Live Paintings” Indijā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Latvijas Republikas vēstniecības Indijā sadarbībā tapusi LMA studentu un pedagogu izstāde, kā arī turpinās projekts “World Cities. Live Paintings”. Izstāde tika atklāta 2015. gada 3. februārī – dienā, kad Deli (Ņūdeli) durvis vēra Latvijas vēstniecība Indijā.

2014. gada rudenī Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza viesojās Latvijas Mākslas akadēmijā, kur tikās ar LMA rektoru prof. Alekseju Naumovu un citiem akadēmijas pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas. LMA kopā ar Latvijas vēstniecību Indijā iniciējusi Latvijas mākslas pārstāvniecību Indijā, kopīgi sekmējot Latvijas mākslinieku reprezentāciju un izstāžu organizēšanu (klikšķināt šeit)

LMA izstādē Latvijas vēstniecībā Indijā eksponēto darbu vidū irLMA mācībspēku: Alekseja Naumova, Jura Jurjāna, Kristapa Zariņa, Bruno Strautiņa, Guntara Sietiņa, Jāņa Murovska, studentes, Brederlo-fon Zengbuša prēmijas laureātes Sandras Strēles un citu studentu darbi.

LMA studentu un pedagogu izstāde ir aplūkojama jaunatvērtās vēstniecības telpās. Savukārt februāra pirmajās dienās LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš Indijā gleznoja plenērā, kur viena no plenēra vietām bija arī Tadžmahāls. Tur tapušie darbi ir aplūkojami izstādē “World Cities. Live Painting”.

Projekts “World Cities. Live Painting” 2014. gadā īstenots vairākās pasaules metropolēs – Vašingtonā, Maiami (ASV) un Honkongā. Abi mākslinieki ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Mākslinieki gleznojuši Rīgā, Ņujorkā, Vašingtonā, Parīzē, Maiami, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Informācija par izstādi un Latvijas vēstniecības Indijā atklāšanu pieejama Latvijas Ārlietu ministrijas mājas lapā (klikšķināt šeit)


Izstādes norises vieta:
Latvijas Republikas vēstniecība Indijā
C15, Malcha Marg, Chanakyapuri, Deli (Ņūdeli) , 110 021, Indija