Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras 90 gadu jubilejas izstāde

2014. gada 8. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra svin savu 90 gadu jubileju. Keramikas katedras dibināšana norāda uz profesionālās keramikas izglītības sākumu Latvijā, jo līdz tam šādu izglītību šeit nebija iespējams iegūt. 90 gadu jubileja ir brīdis, kad apstāties un pārlūkot, kas izdarīts pēdējos gados un kurp dodas keramikas māksla Latvijā. 

Spītējot tam, ka 90 gadi ir nopietns un cienījams vecums, keramiķi ir atļāvušies ko neparastu - studenti un pasniedzēji savus darbus izvietojuši telpā, kuras iekārtojums rada asociāciju ar dzīvokli. Jo, kā jau mums visiem, arī keramiķiem mājas ir vieta, kur būt pašam - neviltotam un īstam. Arī nosaukums izvēlēts atbilstošs – „200. telpa”. Šis nosaukums saskan ar Keramikas katedras mājvietas adresi – ik rītu kādam no studentiem vai pasniedzējiem nākas lūgt dežurantam: „Lūdzu, man divsimtās atslēgu!” Māju sajūta, kas veidojusi izstādes iekārtojuma koncepciju, apņem ikvienu Keramikas katedras studentu, kurš strādā vai reiz ir strādājis 200. telpā, jo tās sienās tiek pavadīti pat seši gadi no studentu dzīves, diendienā veicot mācību uzdevumus. Tostarp, neskatoties uz visai pragmatisko iekārtojumu, izstādē redzams, ka keramika spēj būt daudzpusīga un pārsteidzoša savā pielietojumā.

Jubilejas izstādē piedalās 37 studenti un 5 pasniedzēji ar saviem pēdējo gadu darbiem. Studenti izstādē rāda savus mācību uzdevumu ietvaros tapušos darbus, liekot uzsvaru uz Mākslas akadēmiju kā jauno profesionāļu pilnveidošanās vietu. Darbi izstrādāti visdažādākajās keramikas tehnikās un sniedz ieskatu keramikas nozares daudzpusībā un katra jaunā mākslinieka iztēles iespējās. Savukārt pasniedzēji, kas savu varēšanu ir pierādījuši jau iepriekš un nu ir atpazīstami mākslinieki, izstādē eksponē darbus, kuri pauž katram raksturīgo skatījumu uz keramikas mākslu šodien.

Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras studentu un pasniedzēju radošā darbība ir inovatīva un vērsta uz jaunu tehnoloģiju un iespēju apgūšanu, kā Latvijā, tā pasaulē.


Darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11:00 - 18:00
Ceturtdien: 11:00 - 19:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga