Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku izstāde „Rīga – Rēzekne – Rīga”

No 2014. gada 5. līdz 30. septembrim Latgales vēstniecībā „Gors” būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku izstāde „Rīga – Rēzekne – Rīga”. Ekspozīciju veidos Rīgas un LMA Latgales filiāles pedagogu darbi. Izstāde tiks atklāta 4. septembrī plkst. 17.00.

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors profesors Aleksejs Naumovs izstādi raksturo kā vienotu veselumu, kurā satiekas Rīga un Rēzekne, un tā iezīmēs jaunā mācību gada sākumu, kas tiks pavadīts ciešā sadarbībā. Rektors norāda, ka būtiski jaunajiem studentiem un plašākai sabiedrībai parādīt akadēmijas personības, lai vienkopus ieraudzītu, kā viņi strādā, kopīgo un atšķirīgo viņu darbā, kā arī veidot pamatu mijiedarbībai ar studentiem. Naumovs uzsver, ka studentu diplomdarbi tiek radīti koleģiālā kopdarbā ar pasniedzējiem, tādēļ studentiem būtiski redzēt, kādā virzienā pasniedzēji strādā, lai paši rastu iespēju atrast sevi mākslā.

Rektors atzīmē, ka došanās 240 km no Rīgas, lai eksponētu akadēmijas pasniedzēju darbus, ir cieši saistīta ar akadēmijas mērķi veicināt mākslas pieejamību, kā arī akcentēt Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles izcilo un līdzvērtīgo līmeni mākslas izglītībā un plašāk – mākslas scēnā.

Latgales filiāles vadītāja Ilma Rapša stāsta, ka ideja par izstādi Rēzeknē lolota ilgi, taču materializējusies pateicoties Latgales filiāles studentu pamudinājumam un rektora atsaucībai.

Izstādē piedalās: Aija Baumane, Kristians Brekte, Vjačeslavs Fomins, Elīna Ģibiete, Māra Kalniņa, Ieva Krūmiņa, Daina Manuško, Jānis Murovskis, Aleksejs Naumovs, Juris Petraskēvičs, Guntars Sietiņš, Aivars Sprūdžs, Andris Vītoliņš, Kristaps Zariņš, Anatolijs Zelčs un Osvalds Zvejsalnieks.

Atgādinām, ka no 1. augusta līdz 3. septembrim Latgales vēstniecībā "Gors" skatāma arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde "Atvērts", ar kuru iesākta Latvijas Mākslas akadēmijas un "Gors" veiksmīgā sadarbība.

Laipni gaidīti visi interesenti 4. septembrī plkst. 17.00 Latgales vēstniecībā „Gors”!Projekta atbalstītājs: Latgales vēstniecība „Gors”

Izstādi organizē: Latvijas Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļa

Darba laiks: no 11.00 līdz 23.00

Ieeja izstādē – bezmaksas.


Izstādes norises vieta:
Latgales vēstniecības „Gors” pirmā stāva foajē
Pils iela 4, Rēzekne
www.latgalesgors.lv