Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas radošās darbnīcas un izstādes Porto

No 2015. gada 4. līdz 8. maijam Porto Universitātē Mākslas fakultātē notiks Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības un grafikas radošās darbnīcas, kuru noslēgumā tiks atklātas divas izstādes. Glezniecības meistarklases un radošās darbnīcas vadīs LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs, prorektors prof. Kristaps Zariņš un asoc. prof. Kristians Brekte, grafikas darbnīcas – Grafikas katedras vadītājs prof. Guntars Sietiņš un Vizuālās komunikācijas katedras vadītājs prof. Jānis Murovskis. 

Mākslas akadēmijas prorektors prof. Andris Teikmanis Porto Universitātes studentus iepazīstinās ar LMA Latvijas Mākslas vēstures kontekstā, kā arī prezentēs LMA un augstskolu sadarbības tīkla KUNO īstenoto projektu „Art Future / Future Signs”, kura mērķis, ieskicējot nākotnes vīzijas un modelējot situācijas, ir rast atbildes uz jautājumiem: kāda būs nākotnes māksla; kāda būs tās ietekme nākotnes veidošanā; kā mēs iedomājamies, radām, priekšstatām nākotni un tās mākslu; kā māksla veido mūsu nākotni un citi jautājumi.

Porto Universitātē notiks plaša darbnīcu programma - vienu nedēļu katru darba dienu notiks vairākas radošās darbnīcas un meistarklases. Meistarklasē un radošajā darbnīcā „Live Paintings” Alekseja Naumova, Kristapa Zariņa un Kristiana Brektes vadībā gleznos Porto Universitātes Mākslu fakultātes studenti, kā arī dalību pieteikuši Porto Universitātes pasniedzēji - profesors Francisko Laranjo (Francisco Laranjo) un docents Domingos Loureirio (Domingos Loureirio). Savukārt Guntara Sietiņa un Jāņa Murovska vadītājā radošajā darbnīcā studentiem, savu mākslas darbu izstrādes procesā, būs iespēja apgūt attēla pārnešanu uz vara plāksnes, izmantojot sietspiedes, mecotintas un akvatintas tehnikas.

Meistardarbnīcas un meistarklases noslēgsies ar divām izstādēm – Alekseja Naumova, Kristapa Zariņa, Kristiana Brektes un Francisko Laranjo izstādi „World Cities. Live Paintings” un meistardarbnīcās tapušo darbu izstādi.

Projekts „World Cities. Live Paintings” Portugālē šogad norisināsies atkārtoti. Pirmo reizi tas notika Lisabonā un tad izstāde bija aplūkojama Kamoiša institūtā. Šogad projekts tika īstenots arī Honkongā un Indijā


Izstāžu norises vieta:
Porto Universitātes Mākslas fakultātes muzejs / Museu da Faculdade de Belas-Artes da Universidade do Porto
Avenida Rodrigues de Freitas 265