Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes dizaina ideja gaisa attīrīšanai iekļūst konkursa "Electrolux Design Lab" 3. kārtā

Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistra programmas 1. kursa studentes Madaras Zelčānes ideja veselīgam mājoklim „Air Sheet”, ko studente iesniedza starptautiskajam dizaina konkursam „Electrolux Design Lab 2014”, ir iekļuvusi 70 labāko pasaules ideju vidū. Izvērtējot vairāk nekā 1700 dizaina konceptus, dizaina profesionāļi atzinuši Madaras Zelčānes ideju par vienu no labākajām gaisa attīrīšanai nākotnes mājsaimniecībā. 

Raksturojot sevi, Madara Zelčāne norāda: „Pašreiz studējot rūpniecisko dizainu, pati novērtēju ilgtspējīga, ekoloģiska un gudra dizaina konceptus. Mans mērķis ir radīt tādas idejas, kas ļauj sabiedrībai dzīvot labāk ilgtermiņā.”

Madaras ideja „Air Sheet” ir paredzēta gaisa attīrīšanai, un tas ir dizaina koncepts veselīgākam mājoklim no pašattīroša materiāla, kas pārklāts ar titāna dioksīdu, kalpojot kā toksisku ķīmisku vielu detektors. Ierīce īpaši piemērota bērnistabām, jo darbojas bez skaņas un ir viegli pārvietojama.

Pašreiz līdz 15. jūnijam Madarai ir jāpilnveido sava ideja, attīstot tās vizuālo risinājumu ar jaunām skicēm. Savukārt no 16. jūnija līdz 28. jūnijam ikvienam būs iespēja atbalstīt Latvijas studentes darbu ar savu virtuālo balsi, balsojot par to tiešsaistē konkursa lapā.

Madaras radītais dizaina koncepts apskatāms tiešsaistē:
http://electroluxdesignlab.com/2014/submission/air-sheet/

Labākos darbus izvēlējās „Electrolux” eksperti, lai to autori turpinātu idejas pilnveidot, sacenšoties par naudas balvām 5000 eiro apmērā un par sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu „Electrolux” globālajā dizaina centrā. 2014. gada konkursa tēma ir „Veselīga mājokļa radīšana” ar trīs apakštēmām – „Kulinārais prieks”, „Audumu kopšana” un „Gaisa attīrīšana”.

Konkursa aktualitātes visā pasaulē gada garumā atspoguļo konkursa vēstneši. Latvijā „Electrolux Design Lab” vēstnese ir praktiskā dizaina lietotāja, garšu dizainere un portāla Četrassezonas.lv redaktore Signe Meirāne, vēstot par aktuālo un praktisko portālā Četrassezonas.lv īpašā konkursam veltītā sadaļā.

Konkurss norisinās jau divpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un citas izglītības iestādes, tajā piedalās jau piekto gadu. Pērn Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas darbs „Coco” ierindojās TOP20 labākajos pasaules darbos, nokļūstot konkursa pusfinālā. Šogad 1700 darbu konkurencē TOP100+ darbu vidū iekļuva Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas studentes Elīnas Šembeles darbs „Fridgy” un Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Madaras Zelčānes darbs „Air Sheet”.

Visi TOP70+ darbi ir apskatāmi šeit: www.electroluxdesignlab.com.

Konkursa „Electrolux Design Lab 2014” kārtas:
• 1. kārta: Idejas un skices iesniegšana, aprīlis
• 2. kārta: TOP100+ balsošana, maijs
• 3. kārta: TOP70+ darbu pilnveide, maijs
• 4. kārta: TOP35 darbu pilnveide, jūlijs un augusts
• 5. kārta: finālisti un fināls, novembris

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk nekā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi - darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2013. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 12,79 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 61 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.