Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti aicināti iesniegt darbus konkursam SEB stipendija glezniecībā – “Pagrieziens uz nākotni”

Piedalies Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas izsludinātajā konkursā “Pagrieziens uz nākotni”. Konkursa dalībnieki žūrijas vērtējumam aicināti iesniegt vienu gleznu un īsu darba koncepcijas aprakstu un/vai pārdomām par izstādes tēmu. Pieteikšanās termiņš - 2016. gada 21. marts.

Izstādes tēma “Pagrieziens uz nākotni” un konkursa uzdevums
Studenta uzdevums ir:
• ar konkursam pieteikto glezniecības darbu, tā koncepciju un savām pārdomām par izstādes tēmu, veidot un iezīmēt glezniecības iespējamo attīstības virzienu, paust jauno gleznotāju izjūtas, vietu un lomu tuvākā vai tālākā nākotnē. Ar mākslas darbu un tā koncepciju, veidot nākotnes glezniecības un tās lomas nākotnē prognozes;
• mākslas darbu/koncepciju izstādāt sekojošu vai līdzvērtīgu jautājumu ietvaros:
vai glezniecība ir mūžīga? Kas ir glezna? Kādēļ vispār jāglezno? Vai glezniecība ir mākslu karaliene? Kāda glezniecība būs rītdien? Kurp dodas glezniecība? Vai nākotne ietekmē glezniecību? Vai glezniecība ir laikmetīga?
• ar mākslas darbu starpniecību oriģināli reflektēt projekta „Nākotnes māksla / nākotnes zīmes” tēmu.

2016. gada 21. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 LMA aulā konkursa pretendentiem jāiesniedz 1 glezna un konkursa pieteikuma anketa ar īsu darba koncepcijas aprakstu un/vai pārdomām par izstādes tēmu. Konkursa pieteikumi pēc norādītā laika netiek pieņemti.

Pieteikuma anketa ar īsu darba koncepcijas aprakstu un/vai pārdomām par izstādes tēmu jāiesniedz elektroniski un jānosūta kā pieteikums uz e-pasta adresi: welcome(abols)lma.lv"> līdz 2016. gada 21. martam (ieskaitot).

LMA prorektors prof.  Andris Teikmanis piedāvā studentiem „Nākotnes mākslas” studiju semināru par izstādes tēmu.  Plānotie semināra norises laiki - 26. februāris vai 4. marts,  no plkst. 14.00. Ja Jums ir interese, lūdzu rakstiet uz e-pastu welcome(abols)lma.lv">.

Detalizēta informācija par konkursu un konkursa nolikums ir pieejams Latvijas Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļā, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, LV – 1867.

Pieteikuma anketas,  konkursa nolikums un izstādes apraksts pieejami Mākslas akadēmijas Ārlietu un izstāžu daļā (7. telpa). Tos iespējams lejupielādēt arī šeit: