Latvijas Mākslas akadēmijas studenti izstrādās oriģinālu dizainu bērnu rotaļu laukumam Kuldīgā
Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidence 2014. gada 15. septembrī uzsākusi projektu, kura mērķis ir radīt unikālu bērnu rotaļu laukuma dizainu 1905. gada parkam Kuldīgā. Šī Kurzemes pilsēta, kura, iespējams, vairāk saistās ar senatnīgāku auru un 20. gs. sākuma arhitektūru, plāno rekonstruēt 1905. gada parku, ievērojot zīmīga laika posma – 1960. gadu – stilu dizainā un arhitektūrā.
Parks radīts pagājušajā gadsimtā tieši šajos gados, tādēļ, respektējot parka izcelsmes stilu, vizuālu līdzību iegūs gan parku soliņi, laternas un atkritumu urnas, gan celiņu segums un apstādījumi. Pateicoties LMA ieguldījumam, tiks radīts unikāls dizains parka bērnu rotaļu laukumu elementiem, mākslinieciski interpretējot vizuālo līdzību 1960. gadu dizainam un arhitektūrai un ievērojot mūsdienu drošības prasības.
Projektā piedalīsies LMA Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozares 2. kursa bakalaura programmas studenti lektores Ilzes Kundziņas un docentes Sandras Levānes vadībā. Pirmā tikšanās Kuldīgā norisinājās 15.septembrī, lai iepazītos ar parka projektu, uzsāktu vēsturisko izpēti un apskatītu parku klātienē. Radošais darbs tiks turpināts studiju semestra ietvaros LMA, un idejas metu paredzēts izstrādāt līdz 2014. gada decembrim.
Pateicoties vairākkārtējiem veiksmīgiem sadarbības projektiem ar LMA, Mākslinieku rezidencei ir iespēja turpināt 20. gs. 60. līdz 80. gadu tradīciju ar nosaukumu „Dizains Kuldīgai”, kas jau toreiz radīja saikni starp Kuldīgu, mākslu un dizainu. Plenēros un semināros pilsētā radoši darbojās mākslinieki, arhitekti un dizaineri, kuri izstrādāja tiem laikiem unikālas mazās arhitektūras formas pilsētvidei – soliņus, laternas, autobusu pieturu zīmes, rotaļu laukumus u.c. Par pieredzēto un paveikto „Dizains Kuldīgai” ietvaros LMA radošajai komandai stāstīja arhitekts Aldis Orniņš.
Iedvesmojoties no šīs vēsturiskās tradīcijas, Mākslinieku rezidence sadarbībā ar LMA atjauno preču zīmi „Dizains Kuldīgai” un turpina pilsētvides objektu kolekcijas izveidi. Šis ir jau abu pušu trešais sadarbības projekts dizaina jomā, turpinot 2013. gadā radīto velosipēdu novietnes dizainu Kuldīgas vecpilsētai, kā arī 2014. gada radošo industriju projektu, sadarbojoties modes mākslas studentiem un Kuldīgas amatniekiem ar mērķi radīt unikāla dizaina apģērbu vai aksesuāru prototipus. LMA studentu projekti Kuldīgā šobrīd ir nozīmīgs ievads ceļā uz Radošā klastera izveidi Kuldīgā 2016. gadā, kad šeit paredzēts atvērt LMA Mākslas un radošo industriju filiāli.