Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem ir iespēja pieteikties LU Fonda mecenātu stipendijām

Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām 2015./2016. akadēmiskajam gadam var pieteikties līdz 2015. gada 30.septembra plkst. 23:59, aizpildot on-line pieteikuma anketu fonda mājas lapā www.fonds.lv. Latvijas Mākslas akadēmijas studenti var pretendēt uz Kristapa Morberga stipendiju un uz stipendijām, ko izveidojušas pašvaldības.

Uz LU dižmecenāta Kristapa Morberga stipendiju var pretendēt LU bakalaura līmeņa studenti, sākot no 2.kursa. Stipendijas iegūs 1 LMA students, vienas stipendijas apmērs ir 2 200 eiro/akad. gadā.

LU Fonds turpina sadarbību ar Latvijas pašvaldībām, piešķirot stipendijas novadā deklarētajiem studentiem. 2015./2016.ak.gadā uz stipendijām būs iespēja pretendēt Jelgavas, Saldus, Salaspils un Engures jauniešiem, kas šogad absolvēja vidējo mācību iestādi un ir iestājušies kādā no Latvijas augstskolām.

Pavisam LU Fonda mecenāti šogad ir izveidojuši  23 dažāda veida stipendijas, nodrošinot iespēju saņemt atbalstu 99 studentiem. Vienas stipendijas apmērs ir 700 - 5 000 eiro akadēmiskajā gadā. Kopā LU Fonds plāno izmaksāt stipendijās vairāk nekā 258 000 eiro, no kuriem 46 200 EUR sastādīs Kristapa Morberga stipendijas. LU dižmecenāta stipendijas šogad varēs saņemt 14 LU, 6 RTU un 1 LMA students. Vienas stipendijas apmērs ir 2 200 EUR/ak.gadā.

Šogad pirmo reizi tiks piešķirtas 3 jaunas stipendijas: advokātu biroja "Eversheds Bitāns" un zvērināta advokāta Māra Vainovska stipendija „Mūsdienu izaicinājumi tiesību piemērošanas teorijai un praksei Latvijā” pētījuma veikšanai tiesību zinātnē; divas stipendijas maģistra darba uzrakstīšanai piedāvā SIA „Groglass”, kā arī pirmo reizi tiks piešķirta Vairas Vīķes-Freibergas stipendija studentiem bāreņiem, kas uzsāk savas studijas Latvijas Universitātē.

Sīkāku informāciju par šogad pieejamām stipendijām ir iespējams atrast www.fonds.lv sadaļā Stipendijas.