Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu aktu zīmējumu izstāde Valmierā

No 2014. gada 30. janvāra līdz 1. martam Valmieras muzeja Izstāžu namā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas studentu aktu zīmējumu izstāde. Ekspozīcijā būs izstādīti tādu sabiedrībā labi pazīstamu jauno mākslinieku darbi kā Neonillas Medvedevas, Ata Jākobsona, Elīnas Zundes, Kristas Dzudzilo un citu.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu zīmējumu izstādē tiks eksponēti studiju darbi, kas atspoguļo visa studiju laika uzdevumu apjomu: dažādi zīmēšanas veidi – līnijas, apjoms, tonalitātes, gaismēnas, struktūras, attēlošana, dažādas tehnikas – zīmulis, ogle vai tā sauktais „mīkstais zīmēšanas materiāls”, tuša u. c., īpaši pievēršot uzmanību apjoma, telpas un formas izpētei, kā arī portreta, figūras un akta studijām.

Zīmēšana ir Latvijas Mākslas akadēmijas akadēmisko mākslas studiju tradīciju stūrakmens. Zīmēšanas katedras pedagogu uzdevumu savulaik skaidri formulējis arī tās kādreizējais vadītājs Arvīds Egle: „Gala mērķis jaunā mākslinieka sagatavošanā zīmēšanas jomā ir brīva visu izteiksmes līdzekļu un zīmējuma veidu mērķtiecīga apgūšana un pielietošana praksē. Tikai tas, kas apguvis apjomīgu zīmējuma veidu, īstenībā zīmē priekšmetus, sasniedz un fiksē pasaules arējās plastiskās un telpiskās īpašības. Zīmējums vienlaicīgi ir mērķis un līdzeklis.” Šīs pamatnostādnes nav mainījušas arī šobrīd.

Attēlā: Kristīne Graudule, Glezniecības apakšnozare, maģistra programmas 1. kurss, 2009.

Izmantota portālā www.valmiera.lv publicētā informācija (klikšķināt šeit).