Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu dalība Boloņas Starptautiskajā bērnu grāmatu izstādē

No 2015. gada 30. marta līdz 2. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti piedalās Boloņas Starptautiskajā bērnu grāmatu izstādē, un viņu darbi aplūkojami Latvijas stendā. 

Latvijas stendā līdzās pieredzējušu grāmatu ilustratoru veikumam aplūkojami arī LMA Grafikas apakšnozares studentu pieteikumi grāmatu mākslā un ilustrācijā, kas raisa apmeklētāju no Francijas, Lielbritānijas, Lietuvas un citām valstīm nedalītu interesi.

Mesē Latvijas literatūru un grāmatniecību pārstāv Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs, apgādi „Liels un mazs”, „Jāņa Rozes apgāds”, „Pētergailis”, „Zvaigzne ABC”, „Jumava” un „Lietusdārzs”, bērnu grāmatu ilustratori Aleksejs Naumovs, Anita Paegle, Juris Petraškevičs, Gita Treice, Ūna Laukmane, Elīna Brasliņa un Reinis Pētersons, kā arī dzejniece Inese Zandere.

Saistībā ar dalību Boloņas bērnu grāmatu tirgū Latvijas Literatūras centrs izdevis informatīvu bukletu „Books to fall for” par jaunākajām Latvijas bērnu grāmatām un to autoriem. Latvijas literatūras un grāmatniecības stendu veidojis Jānis Mercs, un māksliniece Anita Paegle to papildinājusi ar pasaku tēlu – lācīti, stenda un bukleta dizaina autori ir Rūta Briede un Artis Briedis.

Tāpat kā katru gadu, izstādes otrajā dienā (31. martā 12.50 pēc Itālijas laika) tiks paziņots Astrīdas Lindgrēnas piemiņas balvas ieguvējs. Šogad balvai nominēti arī Latvijas pārstāvji - rakstniece Māra Cielēna un ilustrators Reinis Pētersons.

Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) 2014./2015. gada goda sarakstā, kas popularizē bērnu grāmatu autorus, ilustratorus un tulkotājus, iekļauti arī Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas laureāti: Jura Zvirgzdiņa grāmata „Kad muzejā iespīd mēness” („Liels un mazs”), Edmunda Jansona ilustrācijas Andrusa Kivirehka grāmatas „Kaka un pavasaris” izdevumam latviešu valodā (tulk. Guntars Godiņš, „Liels un mazs”) un Ingmāras Balodes tulkotā poļu rakstnieka Mikolaja Ložinska grāmata „Būtnes bēg” („Liels un mazs”). Savukārt Jāņa Joņeva romāns „Jelgava 94” iekļauts Minhenes starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras bibliotēkas kolekcijas „Baltie kraukļi” 2014./2015. gada sarakstā.

Šā gada sākumā Lietuvas izdevniecība “Dominicus Lituanus” lietuviešu valodā Giedres Šlapelītes (Giedrė Šlapelytė) tulkojumā laidusi klajā Mairas Dobeles grāmatu „Nepareizas dzīves skola” ar oriģinālajām mākslinieces Anetes Meleces ilustrācijām.

Itālijas izdevniecība „Damocle edizioni” nesen izdevusi bilingvālu Knuta Skujenieka dzejoļu un vēstuļu izlasi Paolo Pantaleo tulkojumā. Itāļu valodā apgāds šogad plāno izdot arī Noras Ikstenas grāmatu „Dzīves stāsti”.

Latvijas dalību Boloņas grāmatu tirgū nodrošina Latvijas Literatūras centrs sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Valsts kultūrkapitāla fondu.