Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija.”

Rīgas pilsētas izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa" no 13. -27. jūnijam būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu bakalaura un maģistra programmas diplomdarbu izstāde „Forma. Krāsa. Līnija." Izstādes atklāšana notiks 12. jūnijā plkst. 16.00.

Katru gadu jūnijā akadēmijā notiek bakalaura un maģistra diplomdarbu aizstāvēšana, kuras laikā interesentiem ir iespēja apskatīt studentu diplomdarbus, tomēr darbi tiek izstādīti labākajā gadījumā vien uz pāris stundām. Mākslinieki un pedagogi ir sapratuši, ka diplomandu darbus nepieciešams parādīt plašākai sabiedrības daļai ilgāku laika posmu, ļaujot skatītājam bez steigas apskatīt un novērtēt studentu paveikto.

Izstāde „Rīgas mākslas telpā" veidos ieskatu 2008. - 2009. gada LMA diplomandu radošajā veikumā. Tajā tiks pārstāvētas trīs akadēmijas apakšnodaļas - Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības un grafikas apakšnodaļa, kā arī Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnodaļa, kas pastāvējušas jau no 1921. gada, kad dibināta Latvijas Mākslas akadēmija, un ir tradīcijām visbagātākās.

Tēlniecībā nozīmīga ir forma, glezniecībā - krāsa, bet grafikā - līnija, kas tad arī veido izstādes nosaukumu, vislabāk raksturojot katru mākslas veidu. Izstāde „Forma. Krāsa. Līnija." būtu jāuztver kā diskusijām atvērta radoša laboratorija, kas varētu kļūt par aizsākumu tradīcijai LMA nodaļu absolventu darbus vienkopus parādīt plašākai publikai.

Starp studentu diplomdarbu vadītāju vārdiem var minēt daudzus Latvijā pazīstamus māksliniekus. Vizuālās mākslas nodaļas vadītājs profesors Ivars Heinrihsons, akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, mākslinieki Kaspars Zariņš un Juris Jurjāns veido glezniecības nozares mācībspēka kodolu. Guntars Sietiņš kopā ar Juri Petraškeviču, Anatoliju Šandurovu, Aivaru Sprūdžu un Kristapu Ģelzi pārstāv grafikas nozari. Savukārt vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītājs Aigars Bikše, tēlniecības nozares vadītājs Bruno Strautiņš un mākslinieks Gļebs Panteļejevs vada jauno tēlnieku darbus. Izstādes ekspozīcijas autors „Rīgas mākslas telpā" ir LMA lektors Andris Vītoliņš.

Papildu informācija:
Inga Lāce,
„Rīgas mākslas telpas"
mārketinga vadītāja
Tālr. 67181328; 27898434
e-pasts:
www.artspace.riga.lv