Meklēt
Izvēlne

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu diplomdarbu izstāde "Nepieradināmās teritorijas" Cēsīs

No 27. jūlija līdz 26. augustam, Cēsu Mākslas festivāls ietvaros koncertzālē "Cēsis" un galerijā "Insignia" (Raunas ielā 12-1) tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) absolventu diplomdarbu izstāde "Nepieradināmās teritorijas", kas tapusi pateicoties SEB bankas atbalstam. Visi laipni gaidīti uz izstādes atklāšanu 27. jūlijā plkst. 18.00.

Foto: 1. "Strukturāla metafizika". Ansis Rozentāls. 2. "STAY AWAY. COME CLOSER". Dārta Lote- Bērziņa. 3. "Zudušās nozīmes". Reinis Bērziņš.

Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstāde "Nepieradināmās teritorijas" plašāku publiku iepazīstina ar 2018. gada spilgtāko sniegumu dažādu apakšnozaru diplomdarbos.

Jebkurš mākslas darbs ir tā autora personīgās teritorijas iezīmēšana, kas jau zināmā apvidū vai pilnīgi neskartās trajektorijās uzbūvē tikai sev raksturīgu, vēl nekad neredzētu telpu. Radītās vizuālās telpas maģiskais pievilkšanās spēks slēpjas ne tikai tās radītāja spējā nekurienes vidū uzcelt ko negaidītu. Tās burvība rodama arī mākslas darba radītāja un skatītāja attiecībās, kas piepilda jaunatklāto teritoriju ar neskaitāmām interpretācijām un nokrāsām, nereti uzceļot veselu jūtu arhitektūru.

Autori skar dažādas teritorijas, gan runājot par sociāli aktuāliem tematiem, gan ļoti personīgām un privātām teritorijām, gan filozofiskiem skatījumiem uz vienmēr aktuālām tēmām, kā cilvēka attiecības ar sevi un apkārtējo pasauli.

Tomēr, neskatoties uz teritoriju iekarotājiem un to apdzīvotājiem, pati telpa kļūst par autonomu, nepieradināmu teritoriju, kas, sākot dzīvot savu personisko dzīvi, nepakļaujas ne prāta, ne materialitātes, ne arī tās apdzīvotāju noteiktajiem likumiem.
Izstādē „Nepieradināmās teritorijas” LMA jaunie talanti: Elvīra Aznagulova, Līna Baranova, Dārta Lote Bērziņa, Reinis Bērziņš, Elīna Brasliņa, Dina Danosa, Haralds Gerts, Vita Lukstiņa, Līva Ozola, Edgars Poika, Anna Pommere, Ansis Rozentāls, Agnese Tukāne, Lauma Turkova, Gvido Vizulis pierāda, ka mākslas pasaules teritorija ir neizsmeļama, tādējādi radot arvien spēcīgāku vēlmi to atklāt un jaunatklāt.

Mākslas akadēmiju un SEB banku saista ilgstoša un veiksmīga sadarbība. Ik gadu, kopš 2008. gada kādam izcilam studentam tiek piešķirta „SEB stipendija glezniecībā” un trešo reizi Cēsu mākslas festivāla ietvaros tiek prezentēti LMA bakalaura un maģistra programmu diplomdarbi. Šogad izstādē aplūkojami glezniecības, tēlniecības, grafikas, tekstilmākslas un vides mākslās apakšnozaru diplomdarbi.
 
Izstādes darba laiki:
"Insignia" galerija
Koncertzālē “Cēsis”
Raunas iela 12-1, Cēsis
Darba laiks: P., O., T., C., P., S., Sv., - 12.00 - 18.00
Izstādes kuratore: Elīna Ģibiete