Meklēt
Izvēlne

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska konference „Starp patiesību un varu: rakstnieku dažādās lomas Eiropas vēsturē”

2015. gada 1. un 2. maijā, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks starptautiska konference „Starp patiesību un varu: rakstnieku dažādās lomas Eiropas vēsturē”. To organizē LNB sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.

Konference veltīta autoru un valsts varas attiecībām, kā arī jautājumam par to, kāda ir literatūras loma un ietekme nāciju identitātes un kolektīvo atmiņu veidošanās procesā.

Divās konferences dienās uzstāsies starptautiski atzīti rakstnieki, vēsturnieki, politikas, kultūras un literatūras pētnieki - Vita Matīsa (ASV/Latvija), Mārtiņš Kaprāns (Latvija), Eva Eglāja-Kristsone (Latvija), Jāns Undusks (Igaunija), Sofi Oksanena (Somija), Lerijs Vulfs (ASV), Viktors Jerofejevs (Krievija) un citi.

Reģistrēties dalībai konferencē iespējams līdz 29. aprīlim, plkst. 16:00 (tālr.: 67716238; internetā: http://ej.uz/patiesiba_vara). Reģistrācija ir obligāta. Lūdzam reģistrēties arī medijus.

Interviju pieteikumiem ar konferences dalībniekiem: e-pasts: augusts.zilberts(abols)lnb.lv">; tālr.: +371 26472501.

Vairāk par konferenci: www.truthandpower.lv.


Attēlā: Andris Breže. Aicinājums III (1988)