Meklēt
Izvēlne

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas 20 gadu jubilejas lielā izstāde “Saspēle” Cesvaines pilī

2015. gada 15. maijā plkst. 16.00 Cesvaines pilī tiks atklāta izstāde “Saspēle” un notiks Nila Īles koncerts.

2015. gadā Latvijas Tekstilmākslas asociācija atskatās uz savas izstāžu darbības 20. gadskārtu. Šis laika posms raksturīgs ar centieniem uzturēt mākslinieku izaicinājumu - regulāri piedalīties izstādēs. Par tradīciju kļuvis princips, ka blakus pieredzējušu mākslinieku darbiem skatāmi arī jauno kolēģu un pat vēl studentu darbi. Blakus klasiskai tradīcijai ienāk jaunas tēmas, inovatīvas tehnikas un materiāli.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas organizēto izstāžu ģeogrāfija ir jo plaša, darbi tiek regulāri eksponēti Rīgā un daudzviet Latvijā. Sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs asociācija veidojusi izstādes citās valstīs, piedalījusies muzeju un galeriju mākslas projektos ārpus Latvijas robežām - Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Polijā, Norvēģijā, Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Austrālijā, kā arī Baltkrievijā, Azerbaidžānā un citur, vienmēr gūstot skatītāju pozitīvu vērtējumu.

Izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam realizēties pēc iekšējās nepieciešamības. Apskatāmo tēmu loks ir plašs - blakus sociālajām aktualitātēm mākslas darbos atspoguļojas cilvēka emocionālās pasaules atklāsme laikmetīgajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības un mijiedarbības iespēja, formu un krāsu meklējumi.

Izstāde Cesvaines pilī ir viena no lielākajām Tekstilmākslas asociācijas skatēm šogad.

Izstāde skatāma no 15. maija līdz 31. oktobrim pulksten 10.00 – 19.00.

T. uziņām: +371 648 5225, +371 26172637


Attēlā: A. Kurzemniece "Vientuļnieku arhipelāgs"