Meklēt
Izvēlne

LĪDZ 16. OKTOBRIM IZSLUDINĀTS KONKURSS "LATVIJAS VALSTS MEŽU STIPENDIJA MĀKSLĀ"

Jau septīto gadu pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmijas studenti tiek aicināti pieteikties konkursam "Latvijas valsts mežu stipendija mākslā".

Konkursa mērķis veicināt studentu vidū izpratni par mežu kā Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, kas nemitīgi aug un vairo skābekli. 

Radošais uzdevums: konkursa dalībniekiem glezniecības darbā jāveido asociācijas par mākslas mijiedarbību ar vides ilgtspējīgu attīstību. Konkursa ietvaros studentiem jāsaista jaunrade ar meža augošo lomu Latvijas tautsaimniecībā un skābekļa vairošanā visā pasaulē.

Vienreizējās stipendijas apjoms konkursa uzvarētājam ir 1500 eiro (summā iekļauti nodokļi).

  • Konkursā var piedalīties sekmīgie LMA studenti, iesniedzot vienu līdz divas radošās kompozīcijas glezniecībā, kas atbilst konkursa radošajam uzdevumam.

Darbi konkursam jāiesniedz LMA aulā 2023. gada 16. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 13.00.

  • Darbiem jāpievieno aizpildīta konkursa pieteikuma anketa un darba idejas apraksts. Darbu izmēriem nevajadzētu pārsniegt 2 x 3 m. Piedaloties konkursā, dalībnieki piekrīt, ka konkursa rīkotāji var iesniegtos darbus reproducēt un izmantot publicitātes nolūkos.

Pietikuma anketa elektroniski jānosūta uz e-pastu līdz 2023. gada 16. oktobrim (ieskaitot).

Pretendentu iesniegtie darbi tiks izlikti izstādē “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2023", kura būs apskatāma LVM klientu centrā Rīgā, Vaiņodes ielā 1, no 2023. gada 1. līdz 30. novembrim. Rīkotājiem ir tiesības konkursa izstādē neizlikt visus iesniegtos darbus. Rīkotāji nodrošina izstādes vajadzībām apsargātas telpas ar videonovērošanu, bet neuzņemas materiālo atbildību par iesniegtajiem darbiem.

Lēmumu par stipendijas piešķiršanu pieņem žūrijas komisija, vērtējot pretendentu māksliniecisko profesionalitāti un darbu atbilstību konkursa radošajam uzdevumam. Stipendijas konkursa darbus vērtēs trīs LMA un trīs LVM pārstāvji.

Stipendiju finansiāli atbalsta “Latvijas valsts meži”.