Meklēt
Izvēlne

“LATVIJAS VALSTS MEŽU STIPENDIJU MĀKSLĀ 2020" IEGUVIS ATIS IZANDS

Novembra izskaņā pasniegta "Latvijas valsts mežu stipendija mākslā 2020", no 15 konkursa finālistiem galveno balvu 1500 eiro turpmākai mākslinieciskā talanta attīstīšanai piešķirta Latvijas Mākslas akadēmijas studentam Atim Izandam par darbu "Zaļā sala". Apsveicam!

Sākotnēji vēlējos veidot "datu vizualizāciju" par Latvijas mežiem, taču darba gaitā sapratu, ka mežs ir kas vairāk, tas ir simbols, kas pieder visiem. Jautājums tikai, kā mēs to lietojam un kādu to nodosim tālāk nākamajām paaudzēm. Mežu var novērtēt racionāli, bet līdzīgi kā mākslā, ir grūti novērtēt tā emocionālo un estētisko devumu,” par darba tapšanas gaitu un uzaicinājumiem stāsta stipendiju konkursa uzvarētājs Atis Izands. Jaunais mākslinieks piebilsts: “Man mežs ir vieta, kur pastaigāties un sakārtot domas, vienlaikus – kopā ar ģimeni vākt mellenes un sēnes.

Stipendiju konkurss “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā” notiek jau piekto gadu. Stipendijas mērķis ir veicināt akadēmijas studentu vidū izpratni par mežu kā Latvijas lielāko atjaunojamo resursu, kas nemitīgi aug. Papildu informācija vietnē www.lvm.lv/maksla.