Meklēt
Izvēlne

LAUKUMĀ PIE TIRDZNIECĪBAS CENTRA "ORIGO" APSKATĀMI LMA DIZIANA NODAĻAS DIPLOMDARBU IZSTĀDE

Laukumā pie t/c “Origo” atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas studentu darbu izstāde, kas ir daļa no LMA Diplomdarbu izstādes “Lai dīgst!” programmas. Diplomdarbu izstāde tiek rīkota kā atskaites punkts studiju procesa laikā paveiktajam un kā svaigāko radošo ideju un to risinājumu nodošana sabiedrības vērtēšanai.

“Dažādi apstākļi ir būtiski ietekmējuši studiju norisi, tomēr radošais, intelektuālais un akadēmiskais gars nav pārstājis nevienā posmā “dīgt” – tas ir process, kas ir bijis būtisks Dizaina nodaļas darbībā cauri tās pastāvēšanas 60 gadiem. Vēlamies sabiedrībai demonstrēt, ka līdzās klasiskajām mākslas formām pastāv mūsdienīgi, tehnoloģiju vadīti mākslas virzieni.  Īpaši izstādei pie t/c “Origo” esam atlasījuši darbus no interjera, grafikas, produktu, metāla un modes dizaina specialitātēm, kas plaši pārklāj mūsdienīgās dizaina iespējas un rosina aizdomāties, kāda ir dizaina nozīme un uzdevumi šodien. Veselība, vides pieejamība, sociālā integrācija, ilgtspēja – tie ir aktuālie globālie un arī lokālie izaicinājumi, ko risina arī dizains un māksla,”  teic LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie “Origo” ir unikāls, diennakti izgaismots pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents visa gada garumā var apmeklēt un apskatīt bez maksas. 

Izstāde būs aplūkojama līdz augusta beigām.

Ārtelpas ekspozīcijā iespējams apskatīt šādu specialitāšu un studentu radītus darbus:

INTERJERA DIZAINS
Monta Circene, vides piekļūstamības risinājumi Veckalsnavas baznīcas drupās
Darja Mirska, interjera dizaina projekts "Telpa mentālai veselībai"

GRAFIKAS DIZAINS
Kristaps Šulcs, interaktīvs objekts "Pret sevi kaitīgs – protests"
Rimants Šveicars, drukāts izdevums "Progress - dokumentāls izdevuma dizains”
Luīza Jansone, galda spēle "Skaņu detektīvi - izglītojoša spēle bērniem ar runas traucējumiem”
Dārta Galiņa, Ričards Znutiņš-Znutāns, Džūlija Ekuse, Sandra Sugako, mobilās lietotnes prototips "EMORI emociju pašregulācijas mobilā lietotne"

PRODUKTU DIZAINS
Keita Augstkalne, kustību veicinoša papildinātās realitātes mobile spēle Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pusaudžu pacientiem “Fungo”
Luīze Mihailova, rotaslietu displejs “Ooze”

METĀLA DIZAINS
Līva Kubulniece, rotu kolekcija "Kolekcionāra adrenalīns"

MODES DIZAINS
Elīna Grīnberga, apģērbu kolekcija "Nepabeigts”