Meklēt
Izvēlne

Laura Mīlbreta izstāde

No 28. oktobra līdz 9. novembrim Agijas Sūnas mākslas galerijā, Rīgā, Kalēju ielā 9-11, notiek Laura Mīlbreta gleznu izstāde - paskaties augšā!. Lai ļautu skatītājam pašam veidot savu stāstu, izstādei nav nosaukuma, „paskaties augšā!" ir tikai autora komentārs par to kā skatīties.

Personālizstādi var pieņemt kā skati, kurā mākslinieks publikai nodod savus darbus - savas aktuālās domas un izjūtas, noskaņojumus un pārliecības. Izstādei gatavojas, vāc iespaidus, veido skices, metus kompozīcijām, no kurām rodas darbi, atmetot lieko, noraidot neatbilstošo un apstājoties pie konkrētā risinājuma. Katrs mākslinieks strādā savādāk, un Lauris šoreiz ir izvēlējies savu radošo procesu parādīt arī skatītājam. 4 metrus garajās digitālās drukas kolāžās ir meklējumi konstruktīvisma virzienā, sirreālas figūras, fantastiski tēli... Skatītājam nāksies paskatīties augstāk par ierasto gleznu aplūkošanas līmeni.
Šī ir glezniecības izstāde. Bez apdrukātajiem audekliem, galeriju piepilda ierastāks glezniecības formāts. Lielformāta gleznas daļēji turpina jau aizsākto, protams, centrālais tēls - figūra. Iepriekšējo Laura izstādi „Melnā kaste" raksturoja smalki, atsvešināti sieviešu tēli, kas apdzīvoja abstraktu plakni, kurā atsevišķi nojaušama ainava. Arī tagad Lauris turpina abstrahēt plakni, ejot tālāk eksperimentos ar krāsu un faktūru. Trauslajām sievietēm pievienojas vīrieši. Nav nozīmes šiem tēliem meklēt dziļākas seksuālas nozīmes, jo figūra Laurim ir galvenais izteiksmes veids, caur kuru mākslinieks pauž savu vēstījumu par dažādām kategorijām, kas skatītājam atklājas arī nosaukumos.
Izstādes komentārs - paskaties augšā! - katram atgādina, ka nepieciešams palūkoties pāri ierastajai ikdienībai. Un aicina baudīt t.s. mākslas brīnumu.

Teksts: Ilze Jakuša-Kreituse
Vairāk informācijas: Ilze Jakuša-Kreituse - izstādes kuratore, e-pasts: ; mob. tel. + 371 20016419