Meklēt
Izvēlne

LIEPĀJAS MUZEJĀ BŪS APSKATĀMA STIKLA MĀKSLAS IZSTĀDE "LIEPĀJA – RĪGA – LIEPĀJA"

No 18. marta līdz 29. maijam Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma stikla mākslas izstāde ar zīmīgu nosaukumu ‘’Liepāja – Rīga – Liepāja’’, kas apvienojusi vairāk nekā 15 māksliniekus no Rīgas un Liepājas.

Šī izstāde veidota kā starppilsētu dialogs stikla mākslas robežās. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt dažādās tehnikās radītus autoru darbus, kas ietver neviendabīgus, daudznozīmīgus stikla mākslas darbus – realizētus tehniski unikālos stikla materiāla apstrādes paņēmienos.

Veidojot savus darbus, mākslinieki centušies transformēt savas idejas, stiklam mijiedarbojoties ar atšķirīgiem materiāliem – radot īpatnējus ķīmiskos sastāvus un formas, tos pakļaujot pārejas procesu fizikālu stāvokļu maiņām, kā rezultātā tiek radīts mākslas darbs.

‘’Mūsdienu stikla mākslas izteiksmes valoda ir asociatīva, uz iekšējām, reizēm ļoti subjektīvām sajūtām balstīts dialogs starp mākslinieku un skatītāju. Uzsvars likts uz iekšējo pārdzīvojumu transakciju,‘’ pārdomās dalās Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas katedras vadītāja, profesore un izstādes kuratore Vineta Groza.

Ar saviem jaunākajiem darbiem izstādē piedalīsies Latvijā un pasaulē zināmi stikla mākslinieki – Inguna Audere, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Agnese Gedule, Vineta Groza, Sandra Utāne, Arta Āboliņa, Iveta Brence, Solvita Bruže, Herberts Erbs, Krists Erbs, Marta Ģibiete, Marika Kalniņa, Sintija Lasmane, Evita Valdmane, Vika Šulca.