Meklēt
Izvēlne

Līvas Kaprāles personālizstāde "Nekad nesaki nekad"

No 2013. gada 13. jūnija līdz 13. jūlijam Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma jaunās tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles pirmā personālizstāde „Nekad nesaki nekad”. Izstāde ir autores veltījums vilnas filcējuma tehnikai, ar kuru, pirmo reizi iepazīstoties, viņa nepatikā nodomājusi, ka nekad vairāk tajā nestrādās. Paradoksāli, bet gan diplomdarbs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, gan arī šajā izstādē aplūkojamais Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura darbs „Emociju pilieni” tapuši tieši šajā tehnikā. Izstādes atklāšana gaidāma 13. jūnijā plkst. 18.00.

Divos apjomīgajos izstādē redzamajos darbos risināta pašportreta, dažādu emocionālo stāvokļu attēlojuma tēma. Līva Kaprāle ir izkopusi neierasti precīzu attēla izveidi slapjās filcēšanas tehnikā. Vilna kā materiāls un pati filcēšanas tehnika sniedz plašas iespējas gleznieciska attēla veidošanai, bet jaunā māksliniece centusies rast netradicionālu pieeju pašportreta atveidei arī uz apjomīgām formām.

Pēc kādas sarunas mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs trāpīgi secinājis – jaunās tekstilmākslinieces galvenais stimuls un pamatuzdevums ir pasaules skaistuma izzināšana ar materiāla palīdzību.

Nāciet un iepazīstiet vilnas neparasto pievilcību!

Darba laiks:
Otrdien, ceturtdien, piektdien: 10.00 – 17.00
Trešdien: 10.00 – 18.00 (bezmaksas ieeja)
Sestdien: 11.00 – 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ogres Vēstures un mākslas muzejs
Brīvības iela 15, Ogre