Meklēt
Izvēlne

Līvu laukumā atklāta ekspozīcija ar LMA studentu radītajiem Rīgas bērnudārzu un skolu ēku fasāžu apgleznojumiem

2014. gada 20. augustā  Līvu laukumā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors profesors Aleksejs Naumovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs atklāja ekspozīciju ar LMA studentu radītiem Rīgas bērnudārzu un skolu ēku fasāžu apgleznojumiem.

„Ar lielu gandarījumu atklāju šo ekspozīciju un aicinu gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus novērtēt kā mūsu Rīga visās apkaimēs top skaistāka. Šie darbi nav radīti arhitektu birojos, bet to autori ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, un, kas zina, varbūt tieši viņu vidū ir jau nākamās Latvijas un pasaules zvaigznes monumentālajā glezniecībā,” savā uzrunā norādīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks. 

Savukārt Aleksejs Naumovs norādīja: „Man prieks, ka Rīgas pilsētvidē ienāk krāsas. Pateicoties LMA veiksmīgai sadarbībai ar Rīgas domes Īpašuma departamentu ir realizēts projekts ar sabiedriski nozīmīgu saturu. Akadēmijas studenti iedvesmu guva dažādos idejiskos mākslas un dizaina virzienos, apvienojot tos noteiktā tematiskā lokā. Veiksmīgi izmantoja krāsu un ēkas apjomu, tagad uz Rīgas ēku fasādēm parādās krāsaini tēli, ģeometriskas figūras, abstraktas un figuratīvas kompozīcijas. Ieguvums no šīs sadarbības ir arī pašiem studentiem, kuriem tika dota iespēja praksē realizēt monumentālās glezniecības idejas pilsētvidē.”

Pasākumā ar Rīgas domes pateicībām tika sumināti septiņi LMA studenti, kuri šogad uz 14 izglītības iestādēm ir radījuši savus monumentālās glezniecības darbus - Dita Lesiņa, Elīna Joniņa, Dace Baidekalne, Laine Uzulēna, Liene Pirktiņa, Artis Gulbis. Pateicību saņēma arī Rīgas domes Īpašuma departamenta māksliniece Arta Goldberga par šī projekta koordinēšanu un radīto projektu J. G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolā, Grīziņkalnā.  

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju - renovējot  pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā apkaimes dominantes. Tā kā lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc 20. gs. sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību veidojot mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.
Pašvaldība 2014. gada budžetā paredzējusi līdzekļus 22 Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku fasāžu renovācijai un siltināšanai.

Ekspozīcija Līvu laukumā būs apskatām līdz pat oktobrim, pēc tam tā ceļos uz citām Rīgas apkaimēm.


Informāciju sagatavoja:
Baiba Gailīte
Rīgas domes Īpašuma departamenta
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālr.: + 371 26555927
E-pasts: baiba.gailite(abols)riga.lv">