Meklēt
Izvēlne

LMA AULĀ BŪS SKATĀMA IZSTĀDE "ATMIŅAS MŪS REDZ NR. 2"

15. februārī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā atklās izstādi "Atmiņas mūs redz Nr. 2 ”, kurā būs aplūkojami studentu darbi no Romas, Drēzdenes, Budapeštas mākslas akadēmijām par kopīgu tēmu – atmiņas.

Pagājušā gada rudenī visas EU4Art alianses mākslas augstskolas rīkoja studentu darbu izstādes par atmiņu tēmu. Mākslinieki reflektēja par būtiskiem aspektiem vēstures notikumos, to interpretācijās, kā arī apspēlēja fiktīvo atmiņu fenomenu. Šogad uzsākta projekta otrā fāze – apmaiņu izstāžu cikls. LMA savās telpās izstādīs Romas, Drēzdenes, Budapeštas mākslas akadēmijas studentu darbus, savukārt LMA studentu veidotie darbi būs skatāmi Drēzdenes Mākslas akadēmijā.

Drēzdenes un Romas akadēmiju studenti darbos koncentrējas uz atcerēšanos kā individuālu vai kolektīvu darbību. Mēģinot atbildēt uz jautājumiem, ko cilvēks atceras un kas paliek atmiņā, kā atmiņas veido indivīdu, dialogu un procesus sabiedrībā. Studentu darbi reflektē par visdažādākajiem aspektiem – no bērnības atmiņām un ceļojumu piezīmēm līdz atmiņām par sabiedrībā pieņemtiem kultūras rituāliem. Savukārt Budapeštas Mākslas akadēmijas studentu darbi pievēršas filozofiskiem meklējumiem, iedziļinoties franču domātāja Šarla Furjē  “falanstēra” idejā un tagadnes, pagātnes un nākotnes brīvības jēdzienu apcerei ungāru rakstnieka Imre Madāča poēmā “Cilvēka traģēdija”. 

Izstādē piedalās:

Romas Mākslas akadēmijas studenti: Marco Agostini, Roberto Maria Lino, Rozhin Tayarani Yousefabadi, Matteo Patrevita, Antonella Fiorillo, Stefano Borgi, Antonella Fiorillo, Victor Albano, Gloria Zeppilli, Alex Fanelli;

Drēzdenes Mākslas akadēmijas studenti: Patryk Kujawa, Mira Friedrich, Ana Pireva, Georg Ruppelt, Isabell Alexandra Meldner, Michael Merkel;

Budapeštas Mākslas akadēmijas studenti: Kürti Madlen Mirjam, Kozma Lilla, Pataki Luca.

Izstādes darba laiks:

15/02/2022 – 04/03/2022
Latvijas Mākslas akadēmijas aula 
Kalpaka bulvāris 13 
P., O., T., C., P. 11:00 – 18:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00
Ieeja bezmaksas

Izstāde veidota starptautiskā EU4Art Mākslas augstskolu alianses projekta ietvarā. Projekta ilgtermiņa mērķis ir stiprināt vizuālās mākslas studiju programmas Eiropas Savienības dalībvalstīs. Kopš 2019. gada EU4Art Mākslas aliansi veido četras mākslas augstskolas – Romas, Drēzdenes, Budapeštas un Latvijas akadēmijas. Projekta galvenais uzdevums ir harmonizēt vizuālās mākslas studiju programmu glezniecības, tēlniecības un grafikas mākslas jomā, lai nākotnē studenti varētu iegūt starptautisku diplomu, kombinējot studijas vairākās Eiropas Savienības valstīs, kas sekmēs Eiropas universitāšu starptautisko konkurētspēju.

Izstādi atbalsta: LR Kultūras Ministrija, Eiropas Komisija, Erasmus+, Ungārijas vēstniecība.