Meklēt
Izvēlne

LMA dalība ELIA līderu simpozijā Keiptaunā

No 2015. gada 1. līdz 4. decembrim Keiptaunā, Dienvidāfrikas Republikā, norisinājās Eiropas Mākslu institūciju līgas (ELIA; The European League of Institutes of the Arts) līderu simpozijs "Dominance. Diversity. Disruption", kurā Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēja rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Andris Teikmanis.  

Šīgada simpozijs ir jau septītais, un to organizē Āfrikas Mākslas institūts un Keiptaunas Universitāte. Kā katru gadu, simpozija mērķis ir veidot dialogu par kultūras un mākslas izglītības vadības jautājumiem. Simpozija tēma "Dominance. Diversity. Disruption" ietver estētiskus, institucionālus un sociālpolitiskus problēmjautājumus, kuru krustpunkti aplūkoti plenārsēžu referātos.

Papildus plenārsēdēm norisinājās arī mobilās darbnīcas un apaļā galda diskusijas, kuru ietvaros simpozija dalībniekiem bija iespēja diskutēt ar pieaicinātajiem nozares ekspertiem.

ELIA ir organizācija, kas apvieno vairāk nekā 350 mākslas augstākās izglītības iestādes 45 valstīs, un to finansē Eiropas Komisija. Organizācija veido platformu mākslas augstākās izglītības atbalstam un attīstīšanai.

Keiptaunā tapis arī mākslas projekta “World Cities. Live Paintings” turpinājums – Aleksejs Naumovs papildinājis pasaules pilsētu ainavu kolekciju, un jaunradītais darbs būs aplūkojams turpmākajās projekta izstādēs.