Meklēt
Izvēlne

LMA funkcionālā dizaina studentu prakses ietvaros īstenota veiksmīga sadarbība ar uzņēmumu „Brabantia Latvia”

2015. gada jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Funkcionālā dizaina apakšnozares studentu prakse norisinājās sadarbībā ar Nīderlandes uzņēmuma „Brabantia” meitas uzņēmumu „Brabantia Latvia”. Mēneša ilgajā sadarbībā studenti radīja dizaina koncepcijas, kuras īstenojamas ražošanā. Studentu darbus skatē vērtēja arī „Brabantia” ražošanas izpilddirektors Marsels van de Velde (Marcel van de Velde) un „Brabantia Latvia” rūpnīcas direktors Georgijs Buklovskis.

Studentu uzdevums prakses ietvaros bija radīt idejas – gludināmo dēļu profesionālo un mazgabarīta modeļu dizaina koncepcijas. Izraudzītie produkti tiek ražoti Latvijā, „Brabantia” ražotnē Talsu novadā, kur līdz šim ražotās „Brabantia” koncerna produkcijas dizaina risinājumi radīti galvenokārt Nīderlandē.

Lektores Ilzes Kundziņas un docenta Ervina Pastora vadībā studenti izveidojuši vairākus inovatīvus risinājumus, kurus atzinīgi novērtējusi „Brabantia” vadība. Vērtējumā norādītas dizaina koncepciju kvalitātes, kas „Brabantia” skatījumā studentu veikumu ierindo vienu no labāko vidū, kā arī minētas nianses, kuras vēl jāpilnveido.

Prakses iespējas, kuras ik gadu akadēmija rada sadarbībā ar dizaina un ražošanas nozaru labākajiem uzņēmumiem, jau studiju procesā veido studentu sasaisti ar nozari. Radītie prakses apstākļi ļauj studentiem pilnvērtīgi apgūt dizaina procesu no koncepcijas radīšanas un attīstīšanas līdz realizācijai ražošanā.

„Brabantia” ir viens no lielākajiem mājsaimniecības preču ražošanas uzņēmumiem un zīmoliem pasaulē. 2011. gadā Latvijā, Talsu novadā, atklāta „Brabantia Latvia” jaunā ražotne, taču darbība Latvijā aizsākta jau 2008. gadā. LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares un „Brabantia” kopīgi īstenotā studentu prakse ir sākums potenciālai ilgstošai sadarbībai, kuras ietvaros mācību programmā tiktu iekļauta rūpnieciskā dizaina prototipu un inovatīvu risinājumu izveides apguve.