Meklēt
Izvēlne

LMA Gadagrāmata saņem Zelta Ābeles balvu

6. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijas Mazajā zālē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija svinīgā ceremonijā sveica labākos grāmatu izdevējus un veidotājus, kas kļuvuši par grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2010" laureātiem deviņās nominācijās.

No uzziņu literatūras grāmatām par labāko atzīta Ilzes Jakušas-Kreituses "Sērija: Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmata 2007-2008, 2009, 2010", izdevējs - Latvijas Mākslas akadēmija.
Mākslinieks Aivars Sprūžs, izdevējs - Latvijas Mākslas akadēmija.

Žūrijas speciālbalva piešķirta arī LMA profesoram Guntaram Sietiņam par oriģinālilustrācijām Zentas Ērgles grāmatai "Pāri gadiem bērnības zemē" un grafiskās kultūras realizāciju un izpratni.

Savukārt, par labāko prozas grāmatu bērniem atzīta Māras Cielēnas "Princese Aurēlija un kokspoki", ko izdevis "Lietusdārzs", mākslinieks LMA rektors, profesors Aleksejs Naumovs.

Konkurss Zelta Ābele sniedz iespēju salīdzināt un izvērtēt iepriekšējā gada veikumu, paraudzīties uz šodienas situāciju Latvijas izdevējdarbībā, un tas veicina izpratni par grāmatu kā vairāku autoru kopīgi radītu mākslas darbu. Konkursā tiek vērtēts grāmatas vizuālais tēls un tā atbilstība grāmatas saturam.

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" 18 gados 220 izdevēji iesnieguši 1486 izdevumu, apbalvotas vairāk nekā 400 grāmatas.

Martā nominētās grāmatas piedalījās Baltijas valstu grāmatu mākslas konkursā, bet vēlāk tās tiks eksponētas Frankfurtes un Leipcigas grāmatu gadatirgū vācu grāmatu mākslas fonda organizētajā ekspozīcijā, bet nākamā gada pavasarī piedalīsies starptautiskajā grāmatu mākslas konkursā.

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2010" žūrijā darbojās deviņi eksperti: mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, žurnāla "Iespiedgrafika" redaktore Ieva Bečere, maketētājs Arturs Hansons, arhitekte Ingūna Rībena, mākslinieki Aleksejs Naumovs, Aivars Plotka, Ilze Ramane un Uldis Sosnovskis.