Meklēt
Izvēlne

LMA Glezniecības katedras izstāde Katapulta

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras izstāde„Katapulta" notiek Ventspils Teātra namā „Jūras vārti", Karlīnas ielā 40, Ventspilī no 18. janvāra līdz 7. martam
Darba laiki: P. - Sv. 9:00 - 20:00
Ieeja bezmaksas

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras izstādes kļuvušas jau par sava veida tradīciju, arī sava veida atskaiti sabiedrībai un jo īpaši savai tuvākajai mērķauditorijai - mākslas studentiem. Tās regulāri vēsta par glezniecības mācībspēku radošo veikumu, reizi pāris vai trijos gadus piedāvājot katedras izstādes dažādās Latvijas pilsētās.
Izstāde „Katapulta" pirmo reizi bija apskatāma pagājušā gada septembrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, Rīgā, kur vienkopus tika izstādīti 27 pasniedzēju darbi.
Izstādes nosaukumu „Katapulta" ar savu jēdzienisko ietilpību var brīvi traktēt kā katedras vēlmi "būt vienmēr formā". Tajā iekodēts mērķis emocionālāk, kāpinātāk skatīties uz lietām un procesiem, uz to, kas ir iekšēji uzrunājošs un mākslas formā aktuāls, kā arī atteikties no ierastā, reizē saglabājot tradicionālo un izvērtējot jauno.
Katapultas jēdziens katedras izstādes kontekstā lietojams kā nosacīts instruments, lai izrautos no iesīkstējušās rutīnas, kā radošās enerģijas lādiņš, ko pasniedzējs saņem darbā ar topošajiem māksliniekiem, kā gleznotāja devums sabiedrībai kopumā, atpakaļ saņemot tās atzinību un stimulu turpmākajam.
Glezniecības katedrā strādā tādi pazīstami mākslinieki, kā Aleksejs Naumovs, Kristaps Zariņš, Kaspars Zariņš, Kristīne Rubene, Juris Jurjāns, Pēteris Postažs, Ieva Iltnere, Vija Zariņa, Irēna Lūse, Andris Eglītis, Andris Vītoliņš, Imants Vecozols un Ivars Heinrihsons, kuru darbus iespējams apskatīt šajā izstādē.
Ikviens no katedras mācībspēkiem bagāts ar neskaitāmām personālizstādēm gan Latvijā, gan ārzemēs, tomēr jebkura izstāde svarīga ar iespēju demonstrēt savu radošo potenciālu, ar ko tiek izteikta katra konkrēta profesionāļa atbildība mākslas nākotnes veidošanā.


Sīkāka informācija
Ivars Heinrihsons:
Tel. 29804330
E-pasts.,