Meklēt
Izvēlne

LMA glezniecības nodaļas bakalaura darbu izstāde Kuldīgas Mākslas namā

No 2017. gada 3. jūnija līdz 2. jūlijam Kuldīgas Mākslas namā būs skatāmā Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas mākslinieku diplomdarbu izstāde.

Izstādē būs skatāmi četrpadsmit glezniecības nodaļas bakalauru programmas diplomandu darbi.  Tas ir pēdējais un viens no galvenajiem pārbaudījumiem ceļā uz bakalaura grāda iegūšanu. Katrs no māksliniekiem ir izvēlējies sev atbilstošāku ideju, realizējot to vizuālā mākslas darbā, izmantojot dažādas tehnikas un materiālus. Diplomdarbu tapšanā nozīmīga loma ir arī studentu diplomdarbu vadītājiem, kuri visā darbā tapšanas gaitā ir līdzās studentiem, palīdzot atrast labāko risinājumu. Šajā gadā diplomdarbu vadītāji ir akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, profesors Ivars Heinrihsons, profesors Kaspars Zariņš, asociēta profesore Ieva Iltnere un profesors Normunds Brasliņš.

Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības apakšnodaļa, kas pastāv jau no 1921. gada, kad dibināta Latvijas Mākslas akadēmija, ir tradīcijām vienā no bagātākajām. Katru gadu jūnijā notiek bakalaura diplomdarbu aizstāvēšana, kuras laikā interesentiem ir iespēja apskatīt studentu diplomdarbus, tomēr darbi pieejami vien pāris stundas. Lai diplomandu darbus parādītu plašākai sabiedrības daļai ilgākā laika posmā, ļaujot skatītājam bez steigas apskatīt un novērtēt paveikto, jau otro gadu tiek veidota diplomdarbu izstāde Kuldīgā. Norises vietas izvēlē, ir Latvijas Mākslas akadēmijas ilgstošās sadarbības rezultāts ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci un Kuldīgas novada domi. Jau vairākus gadus rīkojot glezniecības rezidences un izstādēs, ka arī strādājot pie radošā klāstera un akadēmijas filiāles izveides Kuldīgā.

Izstādē piedalās: Elīna Apeltiņa, Rūta Dimdiņa, Inga Frišfelde, Anete Koknēviča, Alīna Krasiļņikova, Vēsma Lukstiņa, Ella Mežule, Mairis Naglis, Dāvis Ozols, Aija Putniņa, Laura Veļa, Lote Vilma Vītiņa, Margarita Zaiceva, Zīle Ziemele.

LMA glezniecības nodaļas bakalaura darbu izstādes atklāšana notiks 2. jūnijā plkst. 16:00 Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6.

Izstādi iespējams apskatīt Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6.