Meklēt
Izvēlne

LMA izstāde "Different Seas. One World" Heidera Alijeva centrā Baku

2015. gada 26. novembrī Heidera Alijeva centrā Baku, Azerbaidžānā, atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāde "Different Seas. One World". Tajā aplūkojami LMA rektora prof. Alekseja Naumova, prorektora prof. Kristapa Zariņa un Glezniecības katedras vadītāja asoc. prof. Andra Vītoliņa darbi. Ekspozīcija būs aplūkojama līdz 2016. gada 29. februārim.

LMA pārstāvju vizīte Azerbaidžānā norisinājās Latvijas Republikas ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas vizītes Baku un Latvijas dienu Azerbaidžānā ietvaros, un izstādes atklāšanu apmeklēja arī ministres kundze un Heidera Alijeva fonda vadītāja Mehribana Alijeva. Izstāde "Different Seas. One World" eksponēta Heidera Alijeva centrā, kuru projektējusi viena no mūsdienu izcilākajām arhitektēm, prestižās Prickera balvas ieguvēja Zaha Hadida (Zaha Hadid). Ekspozīcijā iekļauti arī Baku gleznotie darbi, kas tapuši īsi pirms izstādes atklāšanas un demonstrē mākslinieku meistarību alla prima glezniecībā. Atlasot darbus ekspozīcijai, mākslinieki un kuratori domājuši par kontrastiem ainavā, vidē, sabiedrībā, kur līdzās pastāv visdažādākie temperamenti un pieredzes.

Vizītes laikā notika LMA rektora tikšanās ar Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas (AMA) vadību. Augstskolu kopdarbā organizētas vairākas izstādes un projekti, un 2011. gadā augstskolas stiprināja sadarbību, parakstot līgumu, kas paredz izstāžu apmaiņu, kā arī studentu un pasniedzēju mobilitāti.