Meklēt
Izvēlne

LMA JAUNĀ ARHITEKTŪRAS SKOLA AICINA UZ "SALONA" OTRO EPIZODI

Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunā Arhitektūras skola (LMAA) turpina topošās arhitektūras skolas veidoto pasākumu ciklu SALONS un ceturtdien, 9. martā, plkst. 19.00 aicina uz otro SALONA epizodi kultūrtelpā galerijā Smilga. 

SALONS ir pulcēšanās vieta, ko organizē "LMAA Agency" (komunikācijas un aktīvisma platforma jaunveidojamās skolas ietvaros) un Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA). Pasākumi notiks regulāri atšķirīgās vietās un formātos ar mērķi papildināt vietējās arhitektūras scēnu un aktualizēt daudzveidīgo laikmetīgās arhitektūras kultūru, iesaistot dažādu jomu pētnieku, domātāju, radošo profesionāļu loku, kā arī plašāku sabiedrību. 

SALONA otrā epizode tematiski veltīta žurnāla “Latvijas Architektūra” (LA) 164. burtnīcai “Globāli lokālais potenciāls”, kura saturu kā viesredaktore veidojusi arhitekte Dina Suhanova. SALONĀ uzstāsies viesi no numura autoru kolektīva – arhitekte Marija Katrīna Dambe no NOMAD Architects un fotogrāfs Pēteris Vīksna. Būs iespēja ielūkoties gaidāmās LA burtnīcas saturā, satikties arī ar citu publikāciju autoriem un numura arhitektiem no ĒTER. Gaidāms arī kāds īpašs pārsteigums. Plānots, ka žurnāla “Latvijas Architektūra” 164. numurs pārdošanā nonāks sākot ar 13. martu.

SALONA otrās epizodes viesi:

Marija Katrīna Dambe (NOMAD architects) ir arhitekte ar specializāciju ilgtspējībā. Studējusi arhitektūru Vīnes Mākslas akadēmijā un Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju universitātē. 2019. gadā dibinājusi NOMAD architects. Strādā kā pasniedzēja Vidzemes Augstskolas Ilgtspējīgu ēku būvniecības programmā, ar lekcijām uzstājusies arī LMA un RTU un vadījusi starptautiskas studentu darbnīcas Mood for Wood ietvaros. Marijas uzstāšanās “Gadsimts ar pazaudētām iespējām” aicinās domāt par to, kāda ir arhitekta loma un atbildība pasaulē, kurā valda klimata un atkritumu krīze? Katra līnija, kas tiek uzzīmēta, neat­karīgi no tā, vai tā balstīta likumdošanā vai personiskajās vēlmēs un gaumē, radīs ietekmi uz vidi tuvākā un tālākā nākotnē. 

Fotogrāfs Pēteris Vīksna ir viens no aktīvākajiem jaunās paaudzes fotogrāfiem. Viņa regulārie pilsētas pārgājieni ir redzami ne vien viņa instagram profilā @peterisviksna, bet arī mākslas izdevumā Drīz (RIBOCA, 2020.). Tajā iekļautās fotogrāfijas no dažādām Rīgas apkaimēm atklāj urbānās vides kultūrslāņus, to burvību, kontrastus un absurdus. Vīksna arī aktīvi dokumentē savu paaudzi dažādās neformālās situācijās, un šīs fotogrāfijas skatāmas izdevumā Latvijas fotogrāfija 2020. Piedalījies grupas izstādēs Rīgā, Liepājā, darbi tikuši publicēti Benji Knewman, JEZGA u.c. izdevumos. 2021. gadā Vīksna atklāja savu pirmo personālizstādi The Skin mākslas telpā Brīvība. Paralēli fotogrāfijai aktīvi pievērsies filmēšanai un režijai, sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem no Latvijas un ārvalstīm. 2021. gadā saņēmis Zelta Mikrofonu par gada labāko mūzikas video. SALONĀ stāstīs par saviem fotoprojektiem, kuros pēta veidus kā nofiksēt telpu, savām attiecībām ar vidi, cilvēkiem, objektiem un to nozīmi savā radošajā darbībā.

Pasākums ir bez maksas. Tas notiks latviešu un angļu valodā. Neformālu sarunu rosināšanai būs pieejams «Smilga» bārs.

"Salonu" organizē Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), "Ēter" arhitekti, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA) un LMA jaunā arhitektūras skola (LMAA). "Salona" kuratores — Dagnija Smilga ("Ēter", LMAA) un Dina Suhanova (LMDA, LMAA).