Meklēt
Izvēlne

No 5.-9. februārim, LMA jaunie dizaineri piedalās Ziemeļvalstu mēbeļu un gaismas ķermeņu mesē

Ar Stokholmas mēbeļu meses stenda konceptu un izstrādātajiem dizaina produktiem LMA studenti pievērš mēbeļu ražotāju uzmanību faktam, ka sabiedrība noveco. Senioriem ir vajadzīgi īpaši pielāgoti produkti, kuri uzlabotu ikdienas dzīves kvalitāti un novērstu gan fizisku, gan emocionālu diskomfortu. Dizaineri kopā ar ražotājiem var palīdzēt senioriem atgūt gadu gaitā zaudēto spēku un iedot viņiem Superspēku.

Stenda izveidošanā starptautiska projekta “BaltSe@nioR ietvaros sadarbojušās trīs augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija, Poznaņas Dabaszinātņu universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte. Izstādes koncepts tapa starptautiskās studentu radošās darbnīcas laikā Rīgā pagājušā gada novembrī. 

LMA stenda autori ir Funkcionālā dizaina apakšnozares studenti Līva Elza Harkeviča, Ralfs Čiekurs, Rūta Kristena Bukava, Beatrise Lasmane, Juta Rukuta, Līva Graubiņa, Laura Skulme, Tatjana Rižkova Dizaina nodaļas pasniedzēju Ilzes Kundziņas un Mareka Birznieka vadībā.

Plašāk par stendā izvietotajiem produktiem:

SIT-FIT
Aktīvs krēsls ofisa videi
Ralfs Čiekurs, Beatrise Lasmane

Mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad lielākā daļa darbu tiek veikti sēdus. Pirmajā acu mirklī var šķist, ka ilgstoša sēdēšana neizraisa negatīvas sekas, bet tā nav. Sēdošs darbs var negatīvi ietekmēt gan jaunāku, gan vecāku cilvēku veselību. 
Fiziskas slodzes trūkums, mazkustība, muguras muskuļu atrofēšanās ir bieži sastopamas diagnozes gados vecākiem sēdoša darba veicējiem.
Daudzas stundas jostas vietas muskuļi vispār netiek nodarbināti, līdz ar to mugura nespēj pati sevi noturēt. SIT-FIT ir aktīvs krēsls ofisa videi, kas nodrošina regulāru muguras lejas daļas treniņu dziļo muskuļu nostiprināšanai. Krēsla vienkāršā forma acīm slēpj sēdes daļā integrēto mehānismu, kas nodrošina muguras muskulatūras treniņu visas dienas garumā. 

KEASY
Smart key grip
Rūta Kristena Buklava, Līva Graubiņa

Ar laiku cilvēka maņas pasliktinās vai mēdz izspēlēt kādu negaidītu joku. “Kur ir manas atslēgas? Nevaru tās atrast! Tā, kura no visām ir īstā?” – šķiet katram no mums nācies sastapties ar šim frāzēm. Nu šiem jautājumiem rasts risinājums – “Keasy” (Easy key)
“Keasy” ir atslēgu uzmava košā krāsā, lai būtu ātri pamanāma jebkurā vidē, kā arī plaukstas satvērienam un slēgšanai ērtā lielumā. 
Liec kabatā, somā, vai piekar pie citām lietām un dodies pasaulē!
Ja nu tomēr gadās atslēgas pazaudēt, neuztraucies, atver aplikāciju un atrodi tās.
Redzi, sajūti, satver, atver un atrodi – “Keasy”.

fitBAG
Fitnesa aksesuārs 
Līva Harkeviča un Juta Rukuta

“FitBAG” soma risina problēmas, ar kurām saskaras strādājoši seniori, pavadot ilgas stundas ofisa krēslā.
Šī soma sniedz iespēju darba dienu pavadīt atraktīvi un veselīgi. “FitBag” soma ir ērti lietojama ikvienam, piestiprinot to zem krēsla. Tajā ieslēptās dažādas pretestības līmeņu fitnesa gumijas ar kuru palīdzību var efektīvi trenēt dažādas muskuļu grupas. 
Lietojot “fitBAG”, jebkurš krēsls var kļūt par personalizētu trenažieri, kuru var izmantot jebkur un jebkurā laikā – mājās, darbā, svaigā gaisā. Mazo kompakto somu var ērti pārvietot un uzglabāt. Ieliec somu somā un esi gatavs jaunai dienai!

LMA studentu darbus varēs apskatīt meses dizaina skolu sadaļas „Greenhouse 2019” stendā nr. C18:20 (adrese: Mässvägen 1, SE-125 30).

Projektu Stokholmā organizē Latvijas Mākslas akadēmija, projektu vadītāju Vinetas Kreigeres un Jāņa Gailīša vadībā.