Meklēt
Izvēlne

LMA-Kreata

Latvijas jaunie dizaineri veiksmīgi startē Krievijas
„Eiro - Expo - mēbeļu" dizaina konkursā „KREATA"
009. gada 16. maijā Maskavā noslēdzās VIII jauno dizaineru konkurss KREATA, kurā ar Baltijas Arhitektūras centra atbalstu un tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta dizainā starpniecību piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina nodaļas studenti Gita Baumane, Mārtiņš Vītols, Rodeons Zenevičs un Indra Merca. Konkursa tēma šogad bija „Bērnu pasaule pieaugušo telpā"

Jauno dizaineru konkursā nominācijā par labāko mēbeļu dizainu 1. vietu ieguva LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras 4.kursa studente Gita Baumane ar darbu „abi2" (darba vadītāja asoc.prof. Barbara Ābele un doc. Juris Krūmiņš). Arī konkursa 3. vietas ieguvēja ir LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras 3.kursa studente Indra Merca ar darbu „BioSeat" (darba vadītāja asoc.prof. Barbara Ābele).

Jauno dizaineru konkursā savus darbus varēja iesniegt gan studenti, gan arī praktizējoši dizaineri, kas vēl nav sasnieguši 30 gadu vecumu. Konkursa darbi tika vērtēti 4 nominācijās - mēbeļu dizains, interjera priekšmetu dizains, vides dizains un grafiskais dizains.

Par konkursu:
Konkursa organizatoru galvenais uzdevums ir piesaistīt jaunos Krievijas mēbeļu dizainerus mēbeļu projektēšanai, izmantojot perspektīvas tehnoloģijas un materiālus, ka arī meklēt jaunus produktus un tehnoloģijas.


kontaktinformācija:
Latvijas Mākslas akadēmijas
Dizaina projektu vadītāja
Aija Freimane
e-pasts:
tel: 22303221


Baltijas Arhitektūras centra
direktore
Aivija Bārda
e-pasts:
tel: 26482718