Meklēt
Izvēlne

LMA Latgales filiāles plenērs Bruknas pilī

No 2008.gada 23.maija līdz 2.jūnijam Bruknas pilī risinājās LMA Latgales filiāles studentu studiju procesa plānotais plenērs un podnieku cepļa dedzināšana, ko vadīja Pūdnīku Skūlas dibinātājs Evalds Vasilevskis.

Plenērā, ko ik gadus organizē Kalna svētību kopiena, kas, pateicoties projektam, nodrošināja bezmaksas ēdināšanu un naktsmītnes, LMA Latgales filiāles 10 studenti piedalījās jau trešo reizi. Viņi acoc.prof. Māras Kalniņas un grafikas nodaļas lektora Vjačeslava Fomina vadībā padziļināja zināšanas zīmēšanā, glezniecībā un veidošanā. Pateicoties tam, ka Bruknas pils bēniņos ir podnieku darbnīca, bet pagalmā Pūdnīku Skūla ir uzbūvējusi podnieku cepli, katru gadu Bruknā paralēli studiju programmā paredzētajiem plenēra uzdevumiem jaunajiem māksliniekiem un Kalna svētību kopienā dzīvojošajiem ir iespēja Latgales podnieku vadībā apgūt podniecības pamatus.
Kā kulminācija plenēram notika improvizēta izstāde un cepļa dedzināšana. Studenti un podnieki vienu darbu atstāja kopienas īpašumā, tā veidojot interesantu mākslas darbu kolekciju.
Ikgadējais plenērs ir lieliska iespēja atrast kopīgu valodu un paplašināt pasaules redzējumu gan plenēra dalībniekiem, gan Kalna svētību kopienā dzīvojošajiem.