Meklēt
Izvēlne

LMA mācībspēku Ingūnas un Holgera Eleru vadītais dizaina birojs „H2E” ieguvis vairākas prestižas balvas

Dizaina biroja H2E veidotā ekspozīcija “10 lietu stāsti par cilvēku un varu” Stūra mājā ieguvusi SEGD Merit Award 2015 kategorijā "Ekspozīciju dizains". Sestdien, 2015. gada 6. jūnijā, apbalvošanas ceremonijā Čikāgā, apbalvojumus saņēma 33 dizaineru apvienības no dažādām pasaules valstīm. Žūrija šogad izvērtēja 336 pieteikumus 6 kategorijās, no kuriem 6 ieguva augstāko apbalvojumu (Honor award) un 27 – balvu par nopelniem (Merit award). 

Šis ir jau trešais ekspozīcijai piešķirtais starptautiskais apbalvojums. Šī gada martā ekspozīcija ieguva arī prestižo iF DESIGN AWARD 2015 kategorijā "Ekspozīcijas/ izstādes", savukārt aprīlī – A' Design Award 2014 - 2015 sudraba godalgu kategorijā "Interjera un ekspozīciju dizains".


Par SEGD Global Design Award (ASV)
Ikgadējs konkurss, kas godina pasaules mērogā labākos empīriskajā grafikas dizainā. Konkurss tika izveidots 1987. gadā, lai godalgotu un popularizētu visaugstākos standartus vides grafiskajā dizainā. Konkursa mērķis ir veicināt vizuālās komunikācijas izmantošanu vidē un parādīt tās svarīgo lomu. Ik gadu žūrija izvērtē simtiem pieteikumu sešās kategorijās.


Par ekspozīciju
Apbalvotā ekspozīcija atklāj attiecības starp cilvēku un varu vēsturiski nozīmīgā 20. gadsimta kontekstā. Galvenie “stāstnieki” ir 10 autentiski muzeja priekšmeti, kuri mijiedarbībā ar 10 telpām un 10 stāstiem rada emocionāli piesātinātu ceļojumu pagātnē. Katras telpas individuālā dramaturģija – autentiski priekšmeti, video, audio un apgaismojums – rada vienotu emocionālā stāsta līniju.

“Galvenais radošais izaicinājums bija – kādus izpausmes līdzekļus izmantot, lai pastāstītu stāstu emocionālā, bet vienlaikus viegli uztveramā veidā,” stāstā projekta vadītājs, dizaineris Holgers Elers.

Ekspozīcija bija apskatāma Stūra mājas 4. stāvā no 2014. gada 1. maija līdz 19. oktobrim.
Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzeju.

Plašāka ifnromācija pieejama SEGD Global Design Award mājaslapā (klikšķināt šeit)

Ekspozīcijas video (klikšķināt šeit).


Par dizaina biroju H2E
Dizaina birojs H2E dibināts 2007. gadā. To radījuši un vada Ingūna un Holgers Eleri. Birojs strādā ekspozīciju dizaina, interjera dizaina un grafikas dizaina sfērā.


Papildus informācijas resursi
www.h2e.lv
www.rigamuz.lv
www.segd.org


Attēlā: Ekspozīcijas “10 lietu stāsti par cilvēku un varu”. Foto: Ansis Starks