Meklēt
Izvēlne

LMA MĀKSLAS TELPĀ “PILOT” ATKLĀTA KERAMIKAS MĀKSLAI VELTĪTA IZSTĀDE “NEITRĀLĀ ZONA”

Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT atklāta Keramikas katedras simtgades ietvaros veidota izstāde “Neitrālā zona”.

Izstādē apskatāmi gan jau pieredzi guvušu, profesionālu keramiķu un katedras pasniedzēju, gan topošo mākslinieku keramikas darbi. Kopumā izstādē piedalās 19 autori, kas līdz šim ir lielākais galerijā vienlaikus izstādīto mākslinieku skaits.

Izstāde “Neitrālā zona” Vecrīgas sirdī veido iedomātu lidostas tranzītzonu, tādā veidā apspēlējot gan galerijas nosaukumu, gan piešķirot mākslinieku darbiem jaunu nozīmju potenciālu. Keramikas medija diagnostika uz neitrālās – lidostas vai galerijas – telpas fona kļūst par savu laiku un vietu raksturojošu karti, bet katrs no darbiem par individuālu ceļazīmi vai lidojuma biļeti tās piekļuvei. Tiecoties uztaustīt robežas starp mākslu un amatniecību, tradīciju un jauno, mākslinieka vīziju un tehnoloģiju, izstāde atklāj keramiku kā aktīvas mijiedarbes jeb tranzīta zonu, tikpat taktilu, cik iedomātu. “Kad lidmašīna paceļas arvien augstāk un lido arvien ātrāk, tās kā objekta jēga mainās – varētu pat sacīt mainās uz pretējo. [..] Mūsu priekšstats par lidojumu pamazām zaudē nozīmi kā ātrums cauri telpai, veidojas jauna nozīme, kas balstīta uz laiku kā acumirkli.” (R. Smitsons, “Gatavojot vietu lidostai”, 1967)

Izstādes publiskās programmas ietvaros paredzēta publiskā diskusija – dialogs starp keramiķēm Ingūnu Skuju un Melisu Breidenu (Skuja Braden) un katedras studentiem par medija aktualitāti Latvijas un starptautiskās mākslas ainā.

Izstādes darba laiks:
4. aprīlis – 25. maijs, 2024. gads.
Mākslas telpa atvērta no otrdienas līdz svētdienai (12:00-18:00), ieeja bez maksas.
Adrese: Riharda Vāgnera ielā 3, Vecrīgā.

Izstādes radošā komanda: 

Kuratores: Elza Elīza Ilješāne un Elīza Brice
Scenogrāfs: Andris Kaļiņins
Izstādes producente un vizuālās identitātes autore: Sabīne Vernere

Mākslinieki: Ainārs Rimicāns, Anita Ance Bruņeniece, Anna Rubene-Zīdere, Beāte Ločmele, Beatrise Grudule, Dainis Lesiņš, Dainis Pundurs, Diāna Drozdecka, Elīza Jaunzeme, Jevgeņija Loginova, Katrīna Ķepule, Keita Melle, Kunti Horsta, Līga Bufale-Vētra, Līga Skariņa, Marta Krista Jirgensone, Marta Prēdele, Pavla Tokare, Sanita Čevere.

Izstādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds