Meklēt
Izvēlne

LMA MODES SKATI UN DIZAINA DIENAS IESILDĪS DISKUSIJA UN SARUNA PAR DIZAINA NEREDZAMO DAĻU

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) ikgadējais noslēguma notikumu cikls, kura centrālie pasākumi ir LMA Modes skate un izstāde “Dizaina dienas”, šogad tiks atklāts 21. maijā ar iesildošo pasākumu “Neredzamais dizainā: idejas, sadarbība un integrācija”. Tas būs notikums divās daļās – nozares diskusija un saruna ar dizaineriem – ar mērķi atklāt dizaina slēpto pusi. Pirmajā daļā eksperti diskutēs par izglītības un starpnozaru sadarbības nozīmi industrijas attīstībā, savukārt otrajā daļā jaunie dizaineri dalīsies savos pieredzes stāstos.

Šogad LMA Dizaina nodaļas centrālie notikumi tematiski pievēršas studentu  radošajam procesam, kas bieži vien paliek apslēpts skatītāju acīm. Tādējādi tiek uzsvērta gan dažādu dizaina jomu sintēzes, gan starpdisciplināras pieejas nozīme jauna dizaina radīšanā.

Dizains ir nozare, kas rada augstas pievienotās vērtības pakalpojumus. Ne velti pēdējos gados burtu kombināciju STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics, latviski – zinātne, tehnoloģija, inženierija, matemātika) papildina A jeb arts (māksla – angļu val.). Gan izglītībā, gan inovācijās tehniskie risinājumi iet roku rokā ar dizainu, viens otru papildinot un tādā veidā ceļot gala produkta vērtību. Proti, tehnoloģiju sasniegumi atklāj savu potenciālu ar dizaineru līdzdalību, jo zinātnieku radītās inovācijas šādi tiek pielāgoties ikdienas dzīvei un lietotāju pieredzei,” starpdisciplinaritātes aspekta svarīgumu uzsver LMA Dizaina nodaļas vadītājs Matīss Zvaigzne.

Lai spilgtinātu šo tēmu aktualitāti Latvijas dizaina nozarē, tostarp iezīmējot arī augstākās izglītības lomu industrijas attīstībā, 21. maijā tiks rīkota publiska diskusija un saruna “Neredzamais dizainā: idejas, sadarbība un integrācija” divās daļās. Pirmajā daļā būs nozares speciālistu paneļdiskusija, kuru moderēs Ilze Dobele. Otro pasākuma daļu vadīs Rojs Rodžers, kurš četriem jaunajiem dizaineriem – Ilzei Muciņai (MUCINA studio), Reinim Krūmiņam (Backdoor Market), Naurim Jostsonam (Fonetika Grotesk) un Keitai Augstkalnei (Fungo) –  uzdos ērtus un ne tik ērtus jautājumus par viņu eksperimentiem ceļā uz sava radošā projekta iznākumu.

Diskusiju un sarunu rīkojam pirms LMA Dizaina nodaļas centrālajiem notikumiem, lai ikvienam interesentam būtu iespēja labāk iepazīt dizaina nozari un dažādās komponentes, kas ir būtiskas dizaina izstrādē. Aicinām apmeklēt šo diskusiju un sarunu, jo tā noteikti ļaus citādāk palūkoties uz mūsu studentu sasniegumiem LMA Modes skatē un Dizaina dienās,” par gaidāmo notikumu cikla iesildošo pasākumu stāsta Matīss Zvaigzne.

LMA Modes skate notiks 30. maijā VEF “Vasarnīcā” plkst. 19.00, un tajā būs redzamas 19 labākās kolekcijas. Šī gada jauno modes dizaineru kolekciju iedvesmas pamatā ir bērnības atmiņas un dziļi personiski stāsti, kā arī  līdztiesības jautājumi un ilgtspējīga dizaina risinājumi. Savukārt labākos dizaina darbus no LMA Dizaina nodaļas grafikas, produktu, interjera un metāla dizaina specialitātēm varēs skatīt LMA galvenās ēkas (Kalpaka bulvāris 13) 1. stāvā no 6. jūnija līdz 14. jūlijam izstādē “Dizaina dienas”.

  • LMA Dizaina dienu programma šeit.  
  • Biļetes uz LMA Modes skati pieejamas šeit

“Neredzamais dizainā: idejas, sadarbība un integrācija” norisināsies 21. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (Kalpaka bulvārī 13). Paneļdiskusija (moderatore Ilze Dobele) notiks no plkst. 15.30–17.00, savukārt saruna ar jaunajiem dizaineriem (moderators Rojs Rodžers) no plkst. 17.30–18.30. Ieeja pasākumā bez maksas.