Meklēt
Izvēlne

LMA notiks studentu izstāde "Hipotēze"

No 2017. gada 30. marta līdz 20. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs skatāma konkursa "SEB stipendija glezniecībā" izstāde "Hipotēze", kurā aplūkojami konkursam iesniegtie mākslas darbi. Ikviens interesents tiek gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 29. martā plkst. 18.00 LMA aulā.

Konkursa izstādes tēma "hipotēze" izvēlēta, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju.

"Mūsdienu dinamikā, kad fakti vairs nav neapstrīdama patiesība, kad ik minūti rodas jaunas idejas un teorijas, hipotēze ir klātesoša teju jebkurā situācijā. KAS ir KAS un vai TAS tiešām ir TAS, ir jautājumi, kurus mākslinieks radošajā procesā uzdevis vienmēr, tomēr šodienas kontekstā tiem ir īpaša nozīme. Jau pērn, kad „SEB stipendija glezniecībā” mainīja kursu, par konkursa uzdevumu izvirzot konkrētu jautājumu, izstādē ieraudzījām vairākas spēcīgas radošas personības, kas vizuālā valodā spēj ietērpt jēgpilnu saturu. Arī ar šī konkursa uzstādījumu vēlamies uzsvērt, ka māksla var būt un ir spēcīgs domāšanas medijs mūsdienu haotiskajā sabiedrībā," uzsver LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja un izstādes kuratore Elīna Ģibiete.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji līdz izstādes noslēguma dienai ir aicināti balsot par savu simpātiju. Izstādei noslēdzoties, 20. aprīlī plkst. 18.00 tiks apbalvots SEB stipendijas glezniecībā laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs.

Mākslas akadēmijā „SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā - Madara Neikena, 2015. gadā stipendiju par darbu "Iekšpus cimda" ieguva Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele, savukārt 2016. gadā stipendiju par darbu "Melanholija" ieguva Glezniecības apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente Sandra Strēle.

Izstādi organizē:
LMA Ārlietu un izstāžu daļa
Kuratore: Elīna Ģibiete
Koordinatore: Inese Bauģe

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas.

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga