Meklēt
Izvēlne

LMA piedalās LODZAS DIZAINA FESTIVĀLĀ

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji turpina piedalīties starptautiskās dizaina aktivitātēs Eiropā!
No 15.-31. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas un Metāla dizaina katedru studenti Anda Mendriķe, Gita Baumane, Matīss Murovskis, Mārtiņš Plotka un absolventi Laura Danilāne un Inga Garniere ar saviem darbiem pārstāv Latviju 3. Starptautiskajā Lodzas Dizaina festivāla skolu pārstāvniecības daļā. Lodzas Dizaina festivālā ietvarā 17. oktobrī ar priekšlasījumu par Latvijas dizaina perspektīvu uzstāsies LMA Dizaina nodaļas lektore Aija Freimane.

Latvijas Mākslas akadēmija tika uzaicināta piedalīties 3. Starptautiskajā Lodzas Dizaina festivālā starp tādām skolām kā Helsinku Mākslas akadēmija (Somija), Bezāleles Mākslas un dizaina akadēmija (Jeruzaleme, Izraēla), Karlsrūes Universitātes Mākslas skola (Vācija), Ziemeļ-Ilinoisas universitātes Māksla skola (ASV), Nantes Dizaina skola (Francija) un vairākām Polijas Mākslas un Dizaina augstskolām no Lodzas, Katovices, Krakovas, Poznaņas, Vroclavas un Glivices.
Dalība Lodzas Dizaina festivālā iespējama pateicoties Lodzas Mākslas centra atbalstam un LMA Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktam dizainā.
Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa arvien vairāk tiek novērtēta un atzīta starptautiski. Tā izvēršas par vadošo Baltijas Mākslas un Dizaina augstskolu. LMA Dizaina nodaļas akadēmiskais personāls un studenti vēlas attīstīties un apliecināt savu profesionalitāti un konkurētspēju ne tikai Latvijā, bet būt līdzvērtīgiem Eiropā un pasaulē. Mēs esam par profesionālu mākslas un dizaina izglītību Latvijā un ar savu starptautisko darbību apliecinām piederību Latvijas kultūras daudzveidībai arī turpmāk.

Aija Freimane
LMA Dizaina projektu vadītāja, lektore