Meklēt
Izvēlne

LMA rektoram Aleksejam Naumovam tiek piešķirts Ordenis mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres)

2016. gada 11. oktobrī Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti gleznotājam, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoram prof. Aleksejam Naumovam pasniedza Ordeni mākslā un literatūrā (Ordre des Arts et des Lettres), pateicoties par ieguldījumu Francijas un Latvijas attiecību uzlabošanā kultūras jomā. Gleznotājam ir piešķirta Ordeņa kavaliera (Chevalier) pakāpe, ar kuru līdz šim apbalvoti tādi kultūras un mākslas dižgari kā Tims Bērtons, Filips Glāss, Keita Blanšeta, Džūda Lovs un Kailija Minoga.

Ordenis ir Francijas Republikas goda apbalvojums, ko 1957. gada 2. maijā iedibināja Francijas Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kuras ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē. Alekseja Naumova darbi līdzās izcilu Francijas mākslinieku darbiem tika eksponēti arī 2015. gadā Rīgas Biržā notiekošajā izstādē "Provansas valdzinājums". Vairāki mākslinieka darbi tapuši Francijā projekta "Live Paintings. World Cities" ietvaros. LMA Alekseja Naumova vadībā aktīvi piedalījās arī Latvijas Kultūras festivālā Francijā „Etonannte Lettonie" un festivālā "Francijas pavasaris" Latvijā. Šī gada janvārī LMA notika četru jaunu franču mākslinieku izstāde, savukārt Parīzē decembra sākumā tiks atklāta mūsu jauno mākslinieku izstāde “Nākotnes gravitācija”. Turklāt Erasmus+ ietvaros Akadēmijai ir sadarbība ar astoņām mākslas augstskolām Francijā.

Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo krāsas nozīmība. Viņš absolvējis LMA monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot LMA, mākslinieks regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Aleksejs Naumovs tika nominēts “Purvīša balvai”. Saņēmis Latvijas un ārvalstu apbalvojumus. 2012. gadā apbalvots ar Atzinības Krustu.