Meklēt
Izvēlne

LMA rektors Aleksejs Naumovs 'alla prima' tehnikā uzglezno Daugavas ainavu

No 2016. gada 29. augusta līdz 6. septembrim Ikšķilē norisinājās Glezniecības apakšnozares 1. kursa studentu plenērs. Šīs nedēļas laikā vienu dienu savu meistarklasi pie Daugavas krasta pasniedza Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs.

Šī gada rudens plenēra ietvaros norisinājās rektora Alekseja Naumova vadīta un īpaši "alla prima" glezniecības specifikai veltīta meistardarbnīca, kurā jaunie mākslinieki apguva plenēra glezniecības principus. Šoreiz plenērs cieši saistīts ar LMA kūrēto mākslas projekta “World Cities. Live Paintings" un bija projekta pirmais pasākums jaunajā studiju gadā. Plenērā Erasmus+ programmas ietvaros piedalījās arī viesstudents Kvans Van Loks (Van Kwan Wai Lok) no Honkongas Politehniskās universitātes (The Hong Kong Polytechnic University).
 
Visu plenēru laiku jaunie mākslinieki dzīvoja Kugas māja Ikšķilē, kas ir izcilā mākslinieka, scenogrāfa un Latvijas Mākslas kādreizējā rektora Jāņa Kugas (1878-1969) projektētais nams, kurā viņš pats arī dzīvojis un strādājis. Mākslinieka nams novēlēts Mākslas akadēmijai. Līdz šim ik gadu Kugas mājā norisinās studentu plenēri, kā arī starptautiski mākslas simpoziji.