Meklēt
Izvēlne

LMA Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs

No 18.04 - 24. aprīlim LMA vasaras plenēru bāzē Ikšķilē norisināsies Starptautiskais Baltijas valstu studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs BURO-Box. Ar KKF un LMA atbalstu 2007.gadā Ikšķilē tika uzbūvēts keramikas malkas ceplis. Īpaša cepļa konstrukcija saucās Buro-Box, kas pārtapa arī par simpozija simbolisko nosaukumu. Malkas apdedzinājuma atklāta uguns piešķir keramikai īpašu šarmu, ar to var panākt interesantus efektus, kā arī izmantot īpašas augstā apdedzinājuma glazūras - seladona, "vērša asinis" un citas. Nav aizmirstas arī senās vietējās tradīcijas - otrs malkas ceplis ir paredzēts melnās, dūmotās keramikas apdedzināšanai.

Vēsturiski keramikai visā Baltijas reģiona kultūrā ir īpaši dziļas un nozīmīgas saknes. Keramikas nodaļa ir viena no visilggadīkajām Latvijas Mākslas akadēmijas darbnīcām, tā veidota jau 1924. gadā. Toreiz keramikas apdedzināšanai izmantoja tikai malkas cepļus, tagad, pakļaujoties ugunsdzēsības normām pilsētas centrā, tie visi tika nomainīti pret elektriskajiem. Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā LMA ir ieguvusi jaunu plenēru vietu, proti bijušā LMA Rektora, Profesora Jāņa Kugas māju Ikšķilē.
Šogad simpozijā piedalās Studenti un pasniedzēji no vairākām valstīm: Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un, protams, Latvijas.
Aicinām visus interesentus Sestdien, 2016.gada 23. aprīlī no pl. 11.00 uz cepļa atvēršanas svētkiem Ikšķilē,
J.Kugas ielā 11.