Meklēt
Izvēlne

LMA STARPTAUTISKAIS KERAMIKAS SIMPOZIJS "BRĪVĪBA"

No 2022. gada 29. augusta līdz 4. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) un Jāņa Kugas mājā, Ikšķilē norisinās LMA keramikas katedras rīkotais Starptautiskais studentu un pasniedzēju keramikas simpozijs “Brīvība”, kurā piedalās 25 dalībnieki no dažādām valstīm: Somijas, Norvēģijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Ukrainas, Portugāles un Latvijas. Cepļa atvēršanas svētki notiks š.g. 4.septembrī  no plkst. 11.00 līdz 14.00, Ikšķilē, J. Kugas ielā 11. Visi interesenti laipni aicināti!

Šī gada simpozija tēma brīvība aicina māksliniekus no dažādām valstīm sevi izpaust un radīt darbus keramikas materiālā, šādi pievēršot uzmanību materiāla daudzfunkcionalitātei, kā arī brīvām mākslinieciskās izpausmes iespējām.

Brīvība latviešu tautai vienmēr ir bijis nozīmīgs vārds – Brīvības piemineklis, Brīvības iela, Brīvības cīņas, Brīvības aleja, Brīvības bulvāris utt., kurš ikdienā tiek lietots bieži, bet tā patiesā vērtība iespējams tiek piemirsta. Šīs tēmas ietvaros katrs mākslinieks aicināts reflektēt par sev aktuālo brīvību, kā piemēram: vārda, formas, materiāla, izvēles vai tiesisko brīvību. 

Simpozija programmā notiks lekcijas, paraugdemonstrējumi, praktiskās nodarbības, malkas cepļa kurināšana, muzeju un galeriju apmeklējumi, cepļa atvēršanas svētki un simpozija darbu pop-up izstāde.

Simpozija mērķis ir aizpildīt iztrūkstošo studiju procesa posmu, izmantojot keramikas malkas cepli, kā arī pilnveidot dalībnieku profesionalitāti, celt kvalifikāciju un salīdzināt dažādu augstskolu studiju programmas. Starptautiskais simpozijs kā studiju procesa sastāvdaļa veicina studentu radošo darbību un starptautisko kontaktu veidošanos.

Simpoziju rīko:
Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedra: katedras vadītājs profesors Dainis Lesiņš, asociētā profesore Līga Skariņa, docents Ainārs Rimicāns, asociētais profesors Dainis Pundurs un asociētā profesore Ženija Loginova.

Projekts notiek ar  VKKF, CIRRUS, KUNO un EU4ART finansiālu atbalstu.