Meklēt
Izvēlne

LMA studenta Kristapa Priedes personālizstāde “Die Fichte”, Lucernas Lietišķās zinātnes un mākslas universitātē (HSLU), Šveicē

7. februārī, Lucernas Lietišķās zinātnes un mākslas universitātē (HSLU), Šveicē, tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra programmas tēlniecības apakšnozares studenta Kristapa Priedes (1990) personālizstāde “Die Fichte”. 
Darbu ideja ir gūta no aizvadītā gada decembra pastaigas pa Šveices pilsētas Airolo apkārtni. Skaidrās debesis pārņēma sniega mākoņi un sākās intensīva snigšana. No gaisa krita lielas, mīkstas sniegpārslas, kas nolaidās uz ceļmalā augošo egļu zariem. Skuju tumši zaļais tonis mijās kontrastā ar balto sniegu, veidojot abstraktus dabas ornamentus. Mākslinieks šo dabas momentu ir pārnesis gleznās, kur dabas ornaments gleznots dekoratīvā tehnikā. Gleznu papildus elementi ir metāliskas zelta līnijas, kas ir cilvēka veidoti elementi dabā – gaisa vagoniņu troses un elektrisko vilcienu vadi. Autoru interesē dabas un cilvēka veidotu elementu savstarpējās attiecības un to kontrasts. Tiek meklēta dabas un cilvēka robeža, kur organiskums un brīvība mijas ar aprēķiniem, loģiku un precīzu ģeometriju.
 
“Die Fichte” (latviski “Egle”) ir K. Priedes radīts projekts sadarbībā ar HSLU. Darbi tapa ļoti  īsā laikā – divās nedēļās. Izstādes ekspozīciju veido vairākas akrila tehnikā gleznotas gleznas, kur lielākā darba garums ir 4,5 metri. 
 
Izstādē apskatāmie darbi ir mākslinieka dāvinājums augstskolai un tie ir izstādīti HSLU patstāvīgajā ekspozīcijā.
 
Izstādi atbalsta: Hoschule Luzern: Art & Design, Latvijas Mākslas akadēmija, Valsts kultūrkapitāla fonds, MN Brew, Skrivanek Baltic.
Vairāk informācija: www.kristapspriede.com