Meklēt
Izvēlne

LMA studentam 3. vieta 2010 SALONE SATELLITE MOSCOW

Oktobra sākumā 6.-9.10. Maskavā norisinājās itāļu izstāžu kompānijas Cosmit organizētā mēbeļu izstāde - I Saloni Worldwide Moscow, kuras ietvaros tradicionāli, jau sesto gadu pēc kārtas tika organizēta arī jauno dizaineru darbu izstāde - konkurss SaloneSatellite.

Jauno dizaineru darbu ekspozīcija SaloneSatellite bija novietota tieši izstāžu paviljona Crocus Expo pašā centrā blakus lielajiem mēbeļu un gaismas dizaina ražotājiem Artemide,Softline, Scavolini, FLOU, u.c. ar mērķi veicināt un atvieglot jaunu kontaktu dibināšanu starp topošajiem dizaina talantiem un ražotājiem. Konkurss bija arī laba iespēja iepazīties un diskutēt ar citiem Austrumeiropas un Krievijas jaunajiem dizaineriem, kā arī komunicēt ar pieredzējušiem dizaineriem, arhitektiem un ražotājiem no Itālijas, uzklausot viņu domas un iesaistīties viedokļu apmaiņā. Paralēli mēbeļu dizaina izstādei notika arī virkne semināru un darbnīcu kurus kopīgi vadīja itāļu un krievu dizaineri, arhitekti un kritiķi Aldo Čibičs, Karlo Kontins, Denis Santakjara, Igors Pinigins, Aleksejs Zimins, Danila Kuzvesovs. Semināru tēmas un diskusijas skāra gan mūslaiku traktējumu par formas un funcijas attiecībām, gan gaismas dizaina novitātes, gan šī brīža dizaina jaunumu -ēdienu dizainēšanu.

Šogad izstādē - savā starpā sacentās 32 jaunie dizaineri. Vienīgais pārstāvis no Latvijas Mārtiņš Vītols (Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas maģistrants) spraigā konkurencē ieguva godpilno trešo vietu ar savu plaukta sistēmu CRISS - CROSS. Šis plaukts ar latvisko nosaukumu „SKUJA" ir viņa 2009.gada bakalaura darbs LMA, darba vadītājs Juris Krūmiņš. Pirmo trīs vietu ieguvēji ar ļoti nelielu punktu starpību viens otram cieši mina uz papēžiem, tādejādi otrā vietā ierindojās pārstāvis no Krievijas - Sergejs Kudakovs ar darbu ROLL - zvilnis ar attapīgi risinātu izvelkamo un savāžamo funkciju, bet ar vislielāko punktu skaitu tika novērtēta pirmās vietas ieguvējas Elena Tseluiko- jaunā dizainere no Ukrainas ar darbu CLEA ¬¬- iekārta ar smaržu aromātu roku dezinficēšanai, kas izcēlās ar savu interaktivitāti, kuru katrs interesents un apmeklētājs varēja izmēģināt.

Tradicionālā SaloneSatellite Moscow balva- trīs pirmo vietu ieguvēji iegūst bez maksas ekspozīcijas stendu SaloneSatellite Milano, tā ir lieliska iespēja jaunam dizainerim eksponēt savus darbus vienā no lielākajām pasaules dizaina mesēm,
Nākošgad tā notiks no 12.līdz 17.aprīlim. Apmeklētājiem jau 50. reizi tiks vērtas durvis uz lielisko dizaina izrādi Milānā.


LMA studenta Mārtiņā Vītola dalība izstādē - konkursā notika ar Kultūrkapitāla fonda un RJA Veritas atbalstu.

Relīzi sagatavoja Mārtiņš Vītols un Barbara Ābele.