Meklēt
Izvēlne

LMA studente Dita Enikova uzvar modes festivāla "Virus Mada 2015" konkursā

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina apakšnozares studente Dita Enikova ar kolekciju "Thisorder" uzvarējusi modes festivāla "Virus Mada 2015" konkursā, kas 14. novembrī norisinājās Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā. Ditas uzvara ir īpaša, jo gūta nozares profesionāļu sīvā konkurencē.

Modes festivāls "Virus Mada" norisinās jau divdesmito reizi un ik gadu pulcē modes dizaina profesionāļus arī no Latvijas. LMA Modes katedras vadītājs prof. Aigars Bikše atzīmē, ka konkursā nav atsevišķas studentu kategorijas, tādēļ Ditas uzvara ir īpaši pārsteidzoša, jo jaunajai modes māksliniecei ar savu meistarību un talantu izdevies pārsteigt jomas profesionāļus.

Dita studē Modes dizaina apakšnozares 4. kurā, un konkursā piedalījās ar pagājušajā studiju gadā tapušo kolekciju "Thisorder". "Šī kolekcija tapa 3. kursā, pagājušā semestrī profesora Aigara Bikšes vadībā. Tēma bija "Pārdzīvojums - bailes". Iedvesmojos no bērnības pārdzīvojuma slimnīcā, tāpēc kolekcijā vadījos pēc bērnības atmiņām un emocijām. Iekļāvu detaļas, kas ir saistītas ar slimnīcas sterilo, baiso vidi, māsiņu baltajiem halātiem un cimdiem. Simboliskā veidā atveidoju savas bailes, kas caurvijas visiem tērpiem," kolekciju raksturo Dita.