Meklēt
Izvēlne

LMA studente Evija Šaitere iekļuvusi starptautiskā modes mākslu studentu konkursa 2. kārtā

LMA Modes apakšnozares studente Evija Šaitere sīvā konkurencē iekļuvusi Modes mākslu starptautiskā modes studentu konkursa (The Arts of Fashion International Fashion Student Competition) otrajā kārtā. 

Ikgadējais konkurss tiek rīkots, lai atbalstītu un godalgotu radošu un inovatīvu sniegumu dažādās modes mākslas disciplīnās, atklātu jaunos talantus un sekmētu viņu veiksmīgas karjeras izveidi, kā arī – lai kalpotu par platformu, kurā jaunie mākslinieki var dibināt kontaktus un atrast sadarbības partnerus.

Šīgada konkursa tēma ir „Tulkojums”. Konkursa pirmajā kārtā starptautiska žūrija vērtēja 312 modes studentu no 34 valstīm, kas pārstāvēja vairāk kā 120 augstākās izglītības iestādes, iesniegtos projektus, un nākamajai kārtai no tiem izvirzīja 50. Konkursa otrā kārta būs modesskate, kura oktobrī norisināsies Sanfrancisko, ASV. Plašāka informācija par konkursu un laureātiem pieejama konkursa mājaslapā (klikšķināt šeit)

Evija Šaitere konkursā pieteiktās iecerētās kolekcijas skices raksturo kā atsauces uz sirreālismu - tērpu formās un apjomos. Iedvesma šoreiz gūta arī zinātnes idejās par laiktelpu un melnajiem caurumiem. Tērpiem izvēlēta monohroma krāsu gamma un tīras, skaidras struktūras. Apģērbos akcentētas detaļas – cauras, dobas formas, apvienoti dabiskie un sintētiskie materiāli.

Ar Evijas Šaiteres kolekcijas skici var iepazīties konkursa mājaslapā (klikšķināt šeit).