Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTEI 1. VIETA 2019 SALONE SATELLITE MOSCOW

Oktobra sākumā 9.-12.10. Maskavā norisinājās itāļu izstāžu kompānijas Cosmit organizētā mēbeļu izstāde - Salone del Mobile.Milano Moscow, kuras ietvaros tradicionāli, jau piecpadsmito gadu pēc kārtas tika organizēta arī jauno dizaineru darbu izstāde - konkurss "SaloneSatellite WorldWide Moscow".

Šogad izstādē - savā starpā sacentās 46 jaunie dizaineri. Spraigā konkurencē godpilno 1. vietu ieguva LAUMA REITERE (Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas bakalaura programmas 4. kursa studente) un viņas radītais dizaina darbs ar sociālu vērtību — soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai "Spēka pele". 

"Spēka pele" ir tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas docētājiem Ilzi Kundziņu un Mareku Birznieku, kuru uzdotais semestra darbs bija rast dizaina risinājumus problēmām, ar kurām saskaras Bērnu slimnīcas pacienti. "Spēka pele" ir varonis, kurš bērniem dod spēku un somā ievietoto infūzijas šķidrumu pārvērš "spēka eliksīrā". Radošais izaicinājums bija padarīt infūzijas sistēmas lietošanu bērnam patīkamāku, neierobežojot pacienta kustības un saglabājot pilnu funkcionalitāti. Šis dizaina risinājums padara sistēmu ērtāk lietojamu, nodrošina bērna brīvu kustību, un ir rotaļu biedrs, kurš novērš domas no sistēmas. Produkts uzlabo ārstēšanās procesu un aprūpi slimības laikā. Somas apdarei izmantots lins, iekšējam pildījumam — sintepons, kas atvieglo somas mazgāšanu un ir antialerģisks.

"Spēka pele" bija arī viens no 20 Latvijas Dizaina 2018. gada balvas finālistiem. Gada balvas priekšsēdētājs Timotijs Ventimilja (Timothy W. Ventimiglia) produktu raksturoja kā "cilvēcisku, ētisku un patīkamu risinājumu ar funkcionālu pielietojumu un labi piemērotu, vienkāršu ideju".

Lauma Reitere turpina strādāt pie somas "Spēke pele" savā diplomdarbā, pilnveidojot to atbilstoši Bērnu slimnīcas higiēnas prasībām.

Tradicionālā SaloneSatellite Moscow balva- trīs pirmo vietu ieguvēji iegūst bez maksas ekspozīcijas stendu SaloneSatellite Milano, tā ir lieliska iespēja jaunam dizainerim eksponēt savus darbus vienā no lielākajām pasaules dizaina mesēm. 2020. gadā dizaina mese notiks no 16.-21.aprīlim.