Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTES IEKĻUVUŠAS STARPTAUTISKĀ MODES UN FOTOGRĀFIJAS KUNKURSA “HYĒRES” FINĀLĀ

Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas studentes Laima Jurča ar kolekciju “Collective Blanket", kas tapusi sadarbībā ar mākslinieci Martu Veinbergu un Elīna Siliņa ar kolekciju “Sallijai” iekļuvušas 36. Modes, fotogrāfijas un modes aksesuāru festivāla “Hyères” desmit finālistu vidū.

“Hyères” ir viens no prestižākajiem un senākajiem starptautiskajiem jauno dizaineru un fotogrāfu konkursiem. Kopš konkursa aizsākuma, Latvijas dizaineri konkursā nominēti sešas reizes, iepriekš finālistu vidū nominēti tādi modes mākslinieki kā Agnese Narņicka ("One Wolf"), Rolands Pēterkops un Mārīte Mastiņa–Pēterkopa (MAREUNROL'S), Tomass Bērziņš («Victoria/Tomas») un Dita Enikova.

Šogad konkursam dalību pieteica 250 jaunie profesionāļi. Konkursa uzvarētāji tiks noskaidroti šī gada oktobrī, balvā saņemot 20 000 eiro grantu un iespēju sadarboties ar modes namu «Chanel».

Festivāls “Hyères” notiks no 2021. gada 14. līdz 17. oktobrim Francijā. Festivāla žūrija ir atlasījusi desmit modes dizainerus no 7 valstīm. Viņu kolekcijas tiks demonstrētas festivāla modes skatēs, kas būs atvērtas gan publikai, gan profesionāļiem, kā arī izvietotas izstādē. Izstādes publiskai apskatei būs pieejamas līdz 2022. gada janvārim.

Kopš 1986. gada festivāls ir atbalstījis jauno starptautisko modes dizainu, kopš 1997.gada notiek arī sacensības par ietekmīgāko fotogrāfu, un šogad ceturto reizi sacensībās piedalīsies arī jaunie modes aksesuāru dizaineri. “Hyères” ir senākais modes festivāls, kurā sacenšas jaunie profesionāļi.