Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI GŪST PANĀKUMUS VAIRĀKOS BALTIJAS MĒROGA MĀKSLAS KONKURSOS

Šogad novembra mēnesis īpaši veiksmīgs Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem.  Ikgadējā Jauno gleznotāju balvas (Young Painter Prize) ceremonijā, kas norisinājās 8. novembrī Viļņā, galveno godalgu ieguva latviešu jaunā māksliniece Sandra Strēle, savukārt 17. novembrī LNMM izstāžu zālē „Arsenāls”, konkursā par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (Nordic & Baltic Young Artist Award) labāko jauno gleznotāju tika atzīts latviešu mākslinieks Jānis Šneiders.

SANDRA STRĒLE

Sandra Strēle 2016.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, vienu semestri pavadot apmaiņas programmā Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Šobrīd turpina studijas LMA mākslas vēstures un teorijas apakšnozares maģistrantūras 2. kursā. Saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju mākslā 2012.gadā, Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju 2014.gadā, SEB stipendiju glezniecībā 2016.gadā. 2019. gadā Sandra Strēle kļuva par prestižā The Elizabeth Greenschields fonda Kanādā stipendiāti. Sarīkojusi vairākas personālizstādes, pēdējās un nozīmīgākās - lielformāta instalācija“MELANHOLIJA”Jūrmalas pilsētas muzejā 2018. gadā un "NOSTALĢIJA" Rīgas mākslas telpā 2019. gada pavasarī. Piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Itālijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā, Rumānijā, Dānijā u.c.

Jāpiebilst, ka šogad Jauno gleznotāju balvas konkurss tiek rīkots jau 11 gadu un tajā ik gadu no jauna aicināti pieteikties tie jaunie Baltijas gleznotāji, kuri šobrīd studē vai nupat savas studijas beiguši kādā no Latvijas, Lietuvas vai Igaunijas mākslas izglītības iestādēm un kuru vecums konkursa norises laikā nepārsniedz 30 gadu robežu. Jaunais mākslinieks līdz ar naudas balvu (5000 eiro apmērā) iegūst arī divu mēnešu rezidentūras iespēju SomoS Art House Berlīnē (2000 EUR ietvaros) un iespēju rīkot personālizstādi Viļņas galerijā “Pamėnkalnio”. Tomēr pati svarīgākā balvas sastāvdaļa ir tā, ka uzvarētājas darbs tiks iekļauts Lietuvas Mākslas muzeja mākslas kolekcijā (Nacionālajā mākslas galerijā).

Young Painter Prize balvas dibinātāji mākslas kritiķe Jūlija Dailidenaite un gleznotājs Vilmants Marcinkevičius Lietuva, interneta vietne http://ypp.lt/en/.

JĀNIS ŠNEIDERS

Šogad Ziemeļvalstu un Baltijas Jaunā mākslinieka balvu (Nordic & Baltic Young Artist Award) pasniedza jau ceturto reizi pēc kārtas. Par dažādām konkursa balvām šogad cīnījās 74 jaunie mākslinieki – no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Somijas. Darbus vērtēja starptautiska žūrija. Par Ziemeļvalstu un Baltijas 2019. gada labāko jauno gleznotāju titulēts latviešu mākslinieks Jānis Šneiders.

Jānis Šneiders 2019. gadā ieguvis bakalaura grādu glezniecībā, un šobrīd studijas turpina LMA vizuālās komunikācijas apakšnozarē.  Bakalaura studiju laikā aktīvi piedalījies LMA organizētājās izstādēs un konkursos. Erasmus + programmas ietvaros vienu semestri studējis Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Māksliniekam bijušas jau divas personālizstādes Rīgā un Zviedrijas pilsētā Linšēpingā.

Balvu koordinē laikmetīgās mākslas platforma NOAR.eu sadarbībā ar Latvijas, Igaunijas un Viļņas Mākslas akadēmijām, savukārt no 2018. gada tām pievienojās arī Helsinku Mākslas akadēmija.